Okradali skarbonki w krakowskich kościołach

Okradali skarbonki w krakowskich kościołach

Policji w Krakowie  zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który w jednym z krakowskich kościołów włamywał się do skarbonki z datkami wiernych. Jak się okazało, nie była to jego pierwsza kradzież z kościelnej skarbonki. Policjanci ustalili, że 33-latek nie działał sam, w złodziejski proceder zamieszany był również jego rok młodszy brat, który także został zatrzymany. Bracia już od co najmniej 2012 roku okradali skarbonki znajdujące się na terenie trzech krakowskich obiektów sakralnych, powodując swoją działalnością straty w wysokości co najmniej 115 tys. złotych na szkodę parafii.

reklama

Sprawcy wybierali taki moment, kiedy w kościele nie było nikogo, po czym zaglądali do wnętrza skarbonek i za pomocą różnych przedmiotów wyciągali ze środka banknoty. Policjanci podejrzewają, że mężczyźni mogli „odwiedzać” wybrane kościoły co najmniej dwa razy w tygodniu.

reklama

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Starszemu z braci postawiono 17 zarzutów kradzieży natomiast  młodszemu 9. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci dozorów policyjnych.W tej chwili prowadzący postępowanie sprawdzają, czy oprócz dwóch braci jeszcze inne osoby brały udział w tym procederze oraz czy inne obiekty sakralne nie zostały przez nich okradzione. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności