List Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego – Zakończenie roku szkolnego

List Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego – Zakończenie roku szkolnego

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Pracownicy i Przyjaciele Oświaty,
Rodzice i Uczniowie, za nami kolejny rok szkolny.

Rok wypełniony wieloma ważnymi wydarzeniami. Czas, w którym należało sprostać różnym wyzwaniom i trudnościom. Dla niektórych z Państwa był to również rok ważnych decyzji dotyczących dalszych etapów edukacji najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Mam świadomość, że zbliżająca się perspektywa letniego wypoczynku nie sprzyja podsumowaniu, warto jednak przed spakowaniem walizek spojrzeć wstecz.

Z roku na rok wzrasta liczba cennych inicjatyw i projektów dotyczących jakości kształcenia w krakowskich szkołach. Stanowią one często ambitną i innowacyjną odpowiedź na stojące przed krakowską edukacją wyzwania. Efektem tych projektów, ale przede wszystkim codziennej, pełnej pasji pracy z uczniami, są coraz częstsze i coraz głośniejsze sygnały o licznych sukcesach uczniów i nauczycieli z Krakowa.

Chciałbym serdecznie podziękować Nauczycielom i Wychowawcom za ciągłe poszukiwanie dróg dotarcia do młodych ludzi oraz za rozbudzanie w nich pasji.

Dziękuję też Rodzicom aktywnie zaangażowanym w sprawy krakowskiej szkoły. Państwa wsparcie ma niezwykłe znaczenie nie tylko dla wyników nauczania, ale też dla atmosfery środowiska szkolnego, w którym  kształtuje się Wasze dziecko.

Uczniom gratuluję sukcesów i osiągnięć. Doceniam Wasz entuzjazm oraz umiejętne wykorzystywanie szans i możliwości, jakie stwarza dla Was szkoła.

Korzystając z okazji, zachęcam do skorzystania z przygotowanej przez miasto szerokiej oferty wakacyjnych zajęć sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w instytucjach i placówkach miejskich, a także w lokalnej prasie i miejskich serwisach internetowych.

Życzę wspaniałych, zdrowych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności