Jak poruszać się po Krakowie podczas ŚDM? – list Prezydenta Jacka Majchrowskiego

Jak poruszać się po Krakowie podczas ŚDM? – list Prezydenta Jacka Majchrowskiego

Szanowni Państwo,

Pod koniec lipca w Krakowie odbędą się ogłoszone przez papieża Franciszka i organizowane przez Krakowską Kurię Światowe Dni Młodzieży. Wydarzenie to jest wyjątkową szansą na promocję naszego miasta, ale również dużym wyzwaniem dla gminy.

Od wielu miesięcy jednostki gminne, we współpracy z organizatorem ŚDM oraz władzami województwa, przygotowują się do tego wyzwania. Zdaję sobie sprawę, że nie uda się uniknąć utrudnień w ruchu czy innych niedogodności, jednak zapewniam, że dołożyliśmy wszystkich starań, by przygotować się najlepiej.

Na stronie krakow.pl znajdziecie Państwo komplet informacji o tym, jak zorganizowany będzie ruch podczas każdego z dni ŚDM.

Przygotowaliśmy również kompendium wiedzy dotyczące działania placówek medycznych czy wydarzeń kultury. Uruchomimy specjalny serwis internetowy, który będzie przydatny dla krakowian, którzy w tym okresie pozostaną w mieście, jak i dla pielgrzymów.

Uprzejmie Państwa proszę o wyrozumiałość i cierpliwość podczas tych kilku dni. Naszą postawą okażmy pielgrzymom prawdziwą polską gościnność.

Prof. Jacek Majchrowski

Prezydent Miasta Krakowa

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności