Finał Drużynowych Mistrzostw Polski w Squashu

Finał Drużynowych Mistrzostw Polski w Squashu

Już po raz piąty przed Galerią Krakowską oraz w klubie Squash4You Północ rozegrany zostanie Finał Drużynowych Mistrzostw Polski w Squashu. W zawodach prócz najlepszych polskich zawodników będzie można zobaczyć graczy światowej czołówki. 

reklama

Swój udział zapowiedzieli: 
-Mohamed Elshorbagy, nr 1 na świecie
-Gregory Gaultier, Mistrz Świata
-Nick Matthew, III-krotny Mistrz Świata
-Miguel Rodriguez, nr 6 na świecie
-Mathieu Castagnet, nr 7 na świecie
-Nour El Sherbini, V-ce Mistrzyni Świata
-Camille Serme, Mistrzyni Europy 

reklama

Najlepsi polscy zawodnicy:
-Wojciech Nowisz, III-krotny Mistrz Polski
-Marcin Karwowski, III-krotny Mistrz Polski
-Mateusz Kotra, Mistrz Polski 2015
-Dominika Witkowska, VII-krotna Mistrzyni Polski
-Magdalena Kamińska, II-krotna Mistrzyni Polski

Rozgrywki odbędą się w dniach 23-25 czerwca 2016r. w klubie Squash4You „Północ” przy ul. Nad Strugą 7 w Krakowie, a najważniejsze mecze dnia oraz pojedynki finałowe na szklanym korcie przed Galerią Krakowską. Organizatorem Mistrzostw jest Squash4You pod patronatem Polskiej Federacji Squasha.

Obecnie Polska jest uważana za kraj, w którym squash rozwija się najszybciej w Europie. Aby pokazać różnicę i możliwości rozwoju, warto przytoczyć dane statystyczne naszych zachodnich sąsiadów – Niemiec. Dynamiczny rozwój squasha w Niemczech rozpoczął się dopiero pod koniec lat 70., gdy pierwsza drużyna graczy niemieckich wzięła udział w międzynarodowych mistrzostwach. Był to początek sportowej mody, dzięki której w kilka lat liczba kortów w Niemczech wzrosła do 6 tys., a liczba graczy do 2 milionów. Natomiast w Polsce obecnie jest około 200 obiektów z kortami do squasha, co przekłada się na około 800 tzw „klatek” i 250tys. graczy.

Nic więc dziwnego, że w tym sezonie pobity został zeszłoroczny rekord ilości drużyn startujących w eliminacjach do Drużynowych Mistrzostw Polski. Udział w nich wzięło: 117 drużyn męskich, 29 drużyn damskich oraz 12 drużyn juniorskich  (w tym po raz pierwszy drużyny złożone z samych dziewcząt!). W finałowym turnieju w Krakowie w dniach 23-25 czerwca, o zwycięstwo będzie walczyć 16 najlepszych drużyn męskich, 16 damskich oraz 8 juniorskich chłopców i 4 juniorskie dziewcząt, które przyjadą z całej Polski. 

Organizacja mistrzostw na takim korcie ma swoje światowe tradycje. Szklane korty były budowane między innymi na tle egipskich piramid lub na Grand Central Station w Nowym Jorku. Widzowie mogą oglądać mecze dosłownie z każdej perspektywy.

Podczas tegorocznych Mistrzostw czeka wiele dodatkowych atrakcji i konkursów o których więcej można dowiedzieć się  tutaj: www.squash4you.pl/art-3

Sponsorem tytularnym tegorocznej imprezy jest firma SNS FOODS zajmująca się exportem polskich oraz unijnych produktów rolno – spożywczych!

Oficjalny funpage imprezy – Squash&ART Festival

Więcej informacji:     
Przyjmowanie zgłoszeń, wejściówki, informacje dodatkowe:
Katarzyna Zygan, katarzyna@squash4you.pl, tel. 500 497 222

Marketing, Art, arena przy szklanym korcie, informacje dodatkowe:
Marek Januszkiewicz, marek@squash4you.pl, tel. 500 497 111

Współpraca z mediami, PR:
Marta Pawlik, marta@pawlikpr.pl, tel. 790 895 05

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności