Bezpieczne wakacje – przygotowanie do lata z CH Czyżyny

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego – 22 czerwca (środa) w godzinach od 10:00 – 17:00 – na terenie Centrum Handlowego Czyżyny odbędzie się impreza pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”, której celem jest zapoznanie dzieci i młodzieży z zasadami bezpiecznego zachowania podczas wakacji nad wodą, w mieście i w górach oraz nauka odpowiedniego reagowania w razie realnych zagrożeń.

W programie imprezy z udziałem krakowskich oddziałów Policji, WOPR oraz Straży Pożarnej przewidziane są liczne konkursy i zabawy dla dzieci – w tym tor przeszkód sprawdzający wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze, wielka gra planszowa „Bezpieczny powrót do domu”  z użyciem znaków drogowych i sygnalizacji świetlnych oraz zdobywanie dziecięcego prawa jazdy.

Dzieci będą także miały okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez przedstawicieli Policji, WOPR oraz Straży Pożarnej w zakresie bezpieczeństwa i zasad udzielania pierwszej pomocy.

Dla chętnych będzie także możliwość wykonania zdjęcia w wozie strażackim oraz spotkanie z maskotką krakowskiej Policji – Inspektorem Wawelkiem.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności