24-latek na Rynku Głównym zmuszał kobiety do „innych czynności seksualnych”

24-latek na Rynku Głównym zmuszał kobiety do „innych czynności seksualnych”

W poniedziałek ( 06.06.) w godzinach przedpołudniowych na krakowskim Rynku Głównym  został zatrzymany 24-letni mężczyzna pod zarzutem zmuszania  przypadkowych kobiet do innych czynności seksualnych.

reklama

Okazało się, że młody człowiek siedzący na jednej z ławek przy fontannie w pewnym momencie rozpiął spodnie, podszedł do siedzącej obok kobiety i  zmusił  ją do dotykania go w miejsca intymne.  Kiedy zbulwersowana kobieta odbiegła, sprawca przeniósł się w okolice pomnika Mickiewicza, gdzie właśnie przechodziła jakaś wycieczka młodych ludzi.  Mężczyzna wmieszał się w tłum i tu usiłował do tych samych czynności zmusić kolejne trzy kobiety. Wtedy też został zatrzymany przez strażników miejskich i przekazany przybyłym na miejsce policjantom. Ponieważ był pod wpływem alkoholu ( 1,5 promila ) czynności procesowe przeprowadzono po wytrzeźwieniu.

reklama

24-latek usłyszał zarzut  doprowadzania  do  poddania się innej czynności seksualnej. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci zabezpieczyli  również telefon komórkowy mężczyzny oraz jego tablet z uwagi na podejrzenie posiadania treści zakazanych prawem.

Policjanci prowadzący postępowanie przeciwko temu mężczyźnie  proszą pokrzywdzone kobiety o kontakt  osobisty  z  I  Komisariatem Policji w Krakowie ul. Szeroka 35; lub telefoniczny /12 /61 52 914 lub 997

info: Policja 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności