Święto Dzieci z Duckie Deck

Święto Dzieci z Duckie Deck

W ostatni weekend maja w krakowskim hotelu Forum odbędzie się trzecia edycja Duckie Deck Kids’ Fest. Budynek nad Wisłą wypełni się kilkoma tysiącami dzieciaków, a ekipa Duckie Deck wraz z partnerami wydarzenia zadba, aby było ciekawie. Każdy mały oraz duży gość, chcący poznać świat, będzie mógł odbyć pasjonującą przygodę z nowymi technologiami i kreatywnymi warsztatami.

„Po poprzedniej edycji wymarzyliśmy sobie stworzenie cyklu wydarzeń, z którym dotrzemy do dzieciaków w innych miastach. W styczniu wystartowała nasza Akademia Duckie Deck. Byliśmy już w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku, a do końca roku na naszej mapie pojawi się jeszcze kilka innych miast. Trzecia odsłona Kids’ Fest to zwieńczenie wiosennej trasy Akademii. Stawiamy sobie poprzeczkę coraz wyżej, w tym roku rozbudowaliśmy wydarzenie o dodatkowy dzień. Pojawią się nowe warsztaty i wiele dodatkowych atrakcji. Warto być w ten weekend w Krakowie nad Wisłą.” – wyjaśniają organizatorzy.

Program Kid’s Fest to idealnie skrojona pod najmłodszych mieszanka nowych technologii, użytecznej wiedzy, kreatywności i świetnej zabawy. Zajęcia wykorzystujące tablety, roboty i inne gadżety będą uzupełnione pomysłowymi warsztatami, podczas których dziecięca wyobraźnia nie będzie miała granic. Kolorowe roboty pomogą zrozumieć najmłodszym dzieciakom ideę programowania i wykorzystać ją w praktyce. Starszaki będą mogły zbudować własnego robota, zmierzyć się z zadaniami na warsztatach z robotyki. Przygotowane na zajęciach z tworzenia animacji filmy będą doskonałą pamiątką dla rodziców i dzieciaków.

„Oprócz warsztatów, z którymi odwiedziliśmy kilka miast podczas naszej wiosennej trasy, w Krakowie pojawi się wiele nowych niespodzianek. Nowością w naszym programie będą warsztaty podnoszące świadomość dzieci z zakresu bezpieczeństwa. Warsztaty bajkowe z Niestraszkami to cenna lekcja wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowiu. Mali festiwalowicze dowiedzą  się, jak dbać o środowisko oraz wezmą udział w warsztatach projektowania miejskiej zieleni. Nie zdradzimy wszystkich przygotowanych niespodzianek – pełny program naszego wydarzenia będzie dostępny na stronie www.” – zdradza Jan Becla z Duckie Deck

Kids’ Fest to także wydarzenie dla rodziców! Klubokawiarnia Forum gwarantuje świetną atmosferę i dobrą muzykę. Widok na leniwie płynącą Wisłę i Zamek Królewski na Wawelu wprost z leżaka, a do tego dzieciaki pochłonięte edukacyjnymi warsztatami i zabawą, to idealne rozwiązanie na relaks podczas długiego weekendu. Świetnie zapowiada się też strefa otwarta, na którą zaproszeni są wszyscy – bez ograniczeń wiekowych i konieczności rejestracji. Wiele z atrakcji zgromadzonych w tej strefie zaciekawi nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych. Spacer z robotem, drewniany stół grający muzykę, ogólnodostępne warsztaty programowania, strefa plastyczna dla najmłodszych czy przejażdżka wirtualną kolejką górską to tylko kilka z niespodzianek, które będą czekać na gości. 

„Wbrew pozorom nasze warsztaty nie są jedynie dla dzieci – mocno zachęcamy rodziców do udziału w zajęciach. Chcemy ich zainspirować, przekazać fajne pomysły, które mogą wykorzystać do wspólnej zabawy w domu.” – komentuje Marek Przystaś, twórca Duckie Deck.

„Strefa otwarta to także okazja do wspólnej zabawy dzieci i rodziców. Wiemy już z poprzednich wydarzeń w ramach Akademii Duckie Deck, że dorośli bawią się równie dobrze, sterując wielkim robotem, poznając wirtualną rzeczywistość czy rozwiązując wspólnie z całą rodziną angażujące łamigłówki na iPadzie. Zapraszamy całe rodziny na ten wyjątkowy weekend do Krakowa.” – zaprasza Marek Przystaś.

Zapisy na wybrane warsztaty odbywają się na stronie http://akademia.duckiedeck.com

Miejsce wydarzenia to Hotel Forum, Kraków, ul. Marii Konopnickiej 28

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności