Rodzinny Piknik Zwierzaka

Rodzinny Piknik Zwierzaka

Celem organizatora Pikniku jest promowanie mądrej opieki nad zwierzętami, współistnienie ludzi oraz zwierząt domowych w rodzinie i mieście takim jak Kraków. Poprzez gry, konkursy i zabawy położony zostanie duży nacisk na edukacje proekologiczną dzieci w szczególności na działania zmierzające do ochrony środowiska w wymiarze nam najbliższym – lokalnym.

Piknik jest skierowany przede wszystkim do rodzin. Przygotowano liczne atrakcje tematyczne związane ze zwierzętami w rodzinie.  Poruszone zostaną wszelkie istotne kwestie dla osób posiadających domowe zwierzęta. Opiekunowie zwierząt będą mogli się dowiedzieć jak należy zajmować się zwierzętami, jak i kiedy szczepić, jak leczyć, karmić i pielęgnować.

Bardzo ważnym elementem Pikniku będzie promowanie czystości zwierząt w mieście i opieki nad tymi, które żyją wolno.  Z udziałem odpowiednich służb miejskich zaprezentowany zostanie sprzęt dostępny na ulicach Krakowa, który pomaga mieszkańcom Krakowa w utrzymaniu czystości po swoich zwierzętach.

Ważnym punktem Pikniku będzie próba znalezienia domów dla bezdomnych kotów i psów z krakowskiego schroniska.

Krakowscy weterynarze w „Szpitalu Zwierzaka” będą bezpłatnie udzielać porad na temat zdrowia zwierząt.

Właściciele Krakowskich Salonów Piękności bezpłatnie powiedzą jak dbać i pielęgnować zwierzęta.
W „Sklepiku Zwierzaka” Krakowianie będą mogli zapoznać się z najnowszymi produktami zoologicznymi oraz porozmawiać z Przedstawicielami Producentów.

Organizacje pozarządowe, których celem jest opieka i edukacja społeczna na rzecz ochrony zwierząt będą aktywnie uczestniczyły w Pikniku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności