Parada smoków i smoczy piknik

W pierwszy weekend czerwca Teatr Groteska zaprasza do Krakowa na  jedyne w swoim rodzaju kolorowe smocze święto. Przed nami kolejna – już 16. Wielka Parada Smoków.

Wszystkich miłośników smoków i dobrej zabawy zapraszamy do współtworzenia tego barwnego smoczego wydarzenia, które każdego roku gromadzi tysiące mieszkańców Krakowa i turystów z całego świata.

Tym razem za  inspirację smoczych postaci, biorących udział w Paradzie, posłuży wyobraźnia europejskich mistrzów malarstwa. Twórcy  smoków, którzy staną w konkury o Najpiękniejszego Smoka Parady bez wątpienia kolejny raz dowiodą swojej nieograniczonej fantazji, talentu i uwielbienia dla smoków. Wierzymy, że tegoroczne hasło Parady nawiązujące do największych osiągnięć kultury europejskiej pozwoli obdarzyć smoki wyjątkowym czarem i pięknem.

4 czerwca (w sobotę) zapraszamy na zapierające dech w piersiach Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle, podczas którego gigantyczne, unoszące się w powietrzu smoki zatańczą przy muzyce, sztucznych ogniach i laserach. 5 czerwca (w niedzielę) przez centrum Krakowa przejdzie Wielka Parada Smoków. W korowodzie weźmie udział ponad 30  kolorowych, wykonanych z rozmachem smoków, pomysłowo animowanych przez ponad 1000 dzieci. Przez cały weekend zapraszamy na pełen atrakcji Smoczy Piknik Rodzinny.

www.groteska.pl

http://paradasmokow.pl/

fot. A. Kaczmarz/ info paradasmokow.pl

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności