Ostrzegator dla Krakowian!

Ostrzegator dla Krakowian!

Która ulica jest w remoncie? Do kiedy trwa objazd? Gdzie w najbliższych dniach natrafimy na zmiany w organizacji ruchu? Odpowiedzi można znaleźć na „Mapie utrudnień” na stronie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu albo… w telefonie komórkowym, dzięki aplikacji „O!strzegator”.

Uważasz, że druga opcja jest dla Ciebie wygodniejsza? Ściągnij jeszcze dziś aplikację i zachęć do tego swoich znajomych!

Kraków jest w czołówce polskich miast, które tak kompleksowo będą informować mieszkańców o ważnych wydarzeniach. Ostrzegator był testowany przez mieszkańców i urzędników pod koniec ubiegłego roku. Ponieważ się sprawdził, a także z powodu zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, zostanie z nami teraz na dłużej:

 Mieszkańcy dzięki nowej aplikacji dowiedzą się z wyprzedzeniem, gdzie natrafią na utrudnienia. Ponieważ użytkownicy będą mogli wybrać kategorie tematyczne otrzymywanych wiadomości, nie będą czuć się zagubieni w gąszczu informacji.

Aplikacja opiera się na systemie geolokalizacji. Oznacza to, że nadawca ma możliwość zdefiniowania obszaru, dla którego przeznaczona jest dana wiadomość. Może to być województwo, miasto, dzielnica lub dowolny wielokąt zaznaczony na mapie. Wiadomość w ciągu kilku sekund dotrze do wszystkich użytkowników, znajdujących się na zdefiniowanym obszarze.  Użytkownik może też dodać własne lokalizacje, dla których chciałby otrzymywać komunikaty, nawet gdy się tam nie znajduje. Możemy więc być na bieżąco z tym, co dzieje się w okolicy naszego domu, gdy jesteśmy w podróży czy w pracy.

Aplikacja dla użytkowników jest w pełni anonimowa (nie wymaga rejestracji), bezpłatna i nie będzie zawierać reklam. System nie pobiera, nie przetwarza i nie gromadzi żadnych informacji o użytkownikach aplikacji. Przy uruchomieniu możemy wybrać kategorie tematyczne, które nas najbardziej interesują, np. Transport i Komunikacja, Awarie, Jakość powietrza w Twojej okolicy, Ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne, albo Wydarzenia w Twoim mieście.

Każda wiadomość, oprócz głównej treści, zawiera informacje o okresie jej obowiązywania, miejscu, którego dotyczy (wraz z mapą) oraz dane kontaktowe i podpis nadawcy.

W przyszłym tygodniu ZIKiT rusza z promocją aplikacji, której częścią będzie rozdawanie ulotek kierowcom na ulicach Krakowa

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności