Ogród Społeczny Prądnika Białego

Jesteś mieszkańcem Dzielnicy IV? Chcesz wspólnie z sąsiadami, rodziną i znajomymi zaangażować się w tworzenie Ogrodu Społecznego Prądnika Białego?Stowarzyszenie na rzecz Dworku Białoprądnickiego serdecznie zaprasza do wspólnych działań w ramach dofinansowanego projektu z programu FIO Małopolska Lokalnie. Pierwsze spotkania, czyli konsultacje społeczne i warsztaty permakultury zostały zaplanowane na 4 i 5 maja w Dworku Białoprądnickim.

Projekt ma na celu stworzenie wspólnej przestrzeni zielonej – ogrodu społecznego – przez mieszkańców i dla mieszkańców Prądnika Białego poprzez zagospodarowanie Skweru im. Insurekcji Kościuszkowskiej w Dzielnicy IV Prądnik Biały w Krakowie. Powstanie ogrodu, oprócz stworzenia strefy ekologicznej, ma na celu budowanie więzi sąsiedzkich, integrację i aktywizację społeczności lokalnej, a tym samym budowanie społeczeństwa obywatelskiego. 

Szczegółowy harmonogram projektu:

• Konsultacje społeczne z mieszkańcami Dzielnicy IV Prądnik Biały
4 maja 2016, (środa), godz. 18.00, Sala Kominkowa
10 maja 2016, (wtorek), godz. 18.00, Zajazd Kościuszkowski
17 maja 2016, (wtorek), godz. 18.00, Zajazd Kościuszkowski

Podczas konsultacji społecznych spotkamy się z przedstawicielami Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, dokonamy oględzin działki, zrobimy analizę mapki, kilka koncepcji ogrodu i wybierzemy najlepszy projekt do zagospodarowania. Będzie czas na dyskusje, analizy i zapytania.

• Warsztaty permakultury – „Ekologia ogrodu, jako część zrównoważonego gospodarstwa”
Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3, Kraków
5 maja 2016, (czwartek), godz. 18.00 – część teoretyczna
12 maja 2016, (czwartek), godz. 18.00 – część praktyczna
19 maja 2016, (czwartek), godz. 18.00 – część praktyczna

Uczestnicy warsztatów poznają ekologiczny sposób prowadzenia ogrodu, podstawowe zasady ekosystemu gospodarstwa domowego, nauczą się lepienia kulek z gliny i nasion, zdobędą wiedzę na temat roślin i gleby a także posiądą umiejętność stworzenia i prowadzenia grządki synergicznej. Warsztaty przeznaczone dla osób w wieku od 5 – 105. Wstęp wolny na podstawie zapisów: wystarczy zgłoszenie mailowe lub telefoniczne:narzeczdworku@gmail.com  lub 609 939 177

• Tworzenie ogrodu – 14 maja – 18 czerwca 2016 r.,(soboty), 11.00 – 15.00 – Skwer im. Insurekcji Kościuszkowskiej w Krakowie. Inwentaryzacja zieleni, uporządkowanie, zwożenie materiału zielonego, wykonanie grządek, sadzenie, nawożenie, pielęgnacja. (liczba dni na powstanie ogrodu będzie zależna od pogody i naszego zaangażowania)

• Inauguracja Ogrodu Społecznego Prądnika Białego wraz z rodzinnym piknikiem – 25 czerwca 17.00 – 19.00, Skwer im. Insurekcji Kościuszkowskiej w Krakowie – m.in. zabawy na wolnym powietrzu i koncert zespołu Ethno Garden – wstęp wolny

Organizator: Stowarzyszenie na rzecz Dworku Białoprądnickiego

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności