Największe europejskie święto muzyki filmowej – od wtorku w Krakowie!

Największe europejskie święto muzyki filmowej – od wtorku w Krakowie!

Najsłynniejsze tematy z filmów Romana Polańskiego, jazzowe dekonstrukcje przebojów złotej epoki Hollywood, ambientowe brzmienia, światowe premiery ścieżek do filmów, kompozycje mistrzów do animowanych hitów kinowych, światowa premiera muzyki do popularnej gry komputerowej oraz gwiazdy światowego kina i muzyki – to wszystko czeka na fanów muzyki filmowej w Krakowie od 24 do 30 maja 2016.

Światowe premiery elektroniczno-symfonicznych tematów filmowych

27 maja na Gali alterFMF: Drone Sounds usłyszymy najsłynniejsze tematy muzyczne kompozytorów uchodzących za nową falę muzyki filmowej m.in. Josepha Trapanese („Wierna” i „Zbuntowana” z serii „Niezgodna”), znanego ze swojej współpracy z zespołem Daft Pank, której efektem jest muzyka do „Tron: Dziedzictwo” oraz rockowo-elektroniczną formacją M83, co zaowocowało ścieżką dźwiękową do filmu „Oblivion”. W Krakowie pojawią się także: Cliff Martinez — legenda Red Hot Chilli Peppers, autor minimalistycznych elektroniczno-symfonicznych aranży do kultowych filmów „Drive”, „Tylko Bóg wybacza” czy zbierającego znakomite recenzje podczas trwającego Festiwalu w Cannes „The Neon Demon” (najnowszy film Nicolasa Windinga Refna) oraz Jóhann Jóhannsson jeden z najznakomitszych współczesnych kompozytorów, który zaprezentuje nominowaną do Oscara ścieżkę do „Teorii wszystkiego” oraz suity do „Sicario” i „Prisoners. Demon”. Kolekcję gwiazd alterFMF uzupełni premierowa prezentacja kultowej ścieżki do najnowszej produkcji serialowej HBO Poland „Pakt” polskiego kompozytora Łukasza Targosza.

Animacje, Indiana Jones i Wiedźmin – trzy wielkie koncerty w monumentalnym wnętrzu TAURON Areny Kraków

Na Gali Muzyki Filmowej: Animacje 28 maja pojawi się gigant muzyki do animacji – Harry Gregson-Williams („Shrek”, „Opowieści z Narnii”, „Artur ratuje Gwiazdkę”). Usłyszymy także utwory z: „Krainy Lodu”, „Smerfów”, „Mrówki Z”, „Jak wytresować smoka”, „Epoki Lodowcowej 2: Odwilż” czy „Strażników marzeń”. W Krakowie pojawi się również znakomity Heitor Pereira, autor muzyki do takich animacji jak: „Minionki rozrabiają”, „Minionki”, „Jak ukraść księżyc” czy „Angry Birds”, których światowe premiery usłyszymy na gali w Krakowie. Muzyczny przebój „Kolorowy wiatr” z kultowej animacji „Pocahontas” wykona niekwestionowana gwiazda polskiej estrady, gość specjalny 9. FMF – Edyta Górniak.

Indiana Jones: Poszukiwacze Zaginionej Arki — film z muzyką na żywo — z nominowaną do Oskara kultową muzyką Johna Williamsa zostanie wykonany w Krakowie 29 maja. Rozpoznawalny „Raiders March” otwierający ścieżkę dźwiękową z filmu to drugi — po „Gwiezdnych Wojnach” — najbardziej znany motyw filmowy wszech czasów. To sztandarowe dzieło Kina Nowej Przygody. W postać Indiany Jonesa, archeologa i poszukiwacza przygód, wcielił się brawurowo Harrison Ford. Już po raz czwarty w ofercie programowej FMF znalazła się produkcja, która umożliwi osobom niedowidzącym i niewidomym uczestnictwo w wydarzeniu i odbiór koncertu za pomocą techniki audiodeskrypcji.

30 maja na finał – genialne show! Tegoroczna kontynuacja pasma „Video Game Show” zachwyci muzyką z wyróżnionej ponad 800 nagrodami gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Koncert Video Game Show: Wiedźmin 3 Dziki Gon zostanie zwieńczony specjalną aranżacją znanej ze zwiastuna “A night to remember“ kołysanki „Lullaby of Woe”, którą zaśpiewa jedna z najciekawszych i najzdolniejszych polskich wokalistek – Brodka. To wspólny projekt Krakowskiego Biura Festiwalowego i studia CD Projekt RED, które w maju 2015 roku wydało kolejną część kultowej gry „Wiedźmin”.

Do zobaczenia w Krakowie od 24 do 30 maja! Więcej informacji o programie i biletach na: www.fmf.fm

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności