Mistrzostwa Świata SuperEnduro. Niebawem w Tauron Arenie

Mistrzostwa Świata SuperEnduro. Niebawem w Tauron Arenie

Dwaj mistrzowie zapraszają na polską rundę Mistrzostw Świata SuperEnduro

13 maja w TAURON Arenie Kraków odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca polską rundę Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro. Będzie to wydarzenie ze wszech miar wyjątkowe, ponieważ SuperEnduro po raz pierwszy zawita w rodzinne strony naszego najbardziej utytułowanego zawodnika Tadeusza Błażusiaka. Natomiast patronem honorowym wydarzenia jest zwycięzca Rajdu Dakar 2015 Rafał Sonik.

Konferencja rozpoczęła się przed TAURON Areną Kraków od wyścigów pokazowych pomiędzy Pawłem Szymkowskim i Grzegorzem Kargulem. Na specjalnie na tę okoliczność skonstruowanym torze pojawiły się wielkie opony i kłody drewna, zawodnicy wykorzystali również elementy architektury wokół obiektu i bez wahania wjeżdżali i zjeżdżali po schodach.

Próbkę swoich umiejętności zaprezentował również gość specjalny konferencji, sześciokrotny Mistrz Świata Tadeusz Błażusiak. Zarówno Taddy, jak i obecny na miejscu Rafał Sonik chętnie razem pozowali do zdjęć. Obaj Mistrzowie są szczęśliwi mogąc zaprosić wszystkich do TAURON Areny Kraków 10 grudnia 2016 roku.

Po pokazach, licznie zgromadzonym dziennikarzom, o pierwszej wizycie Mistrzostw Świata SuperEnduro powiedziała Małgorzata Marcińska Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta, zarządzającej obiektem: „Cieszę się, że kolejna impreza rangi mistrzostw świata zagości w  TAURON Arenie Kraków i, że jej gwiazdą będzie tak utalentowany i utytułowany sportowiec jakim jest Tadeusz Błażusiak. Jestem przekonana, że to będzie niezwykle emocjonujący spektakl, który przyciągnie tłumy, zwłaszcza, że do tej pory takiego wydarzenia w naszym mieście, ani regionie nie było.

Życzę powodzenia naszemu Mistrzowi i mam nadzieję, że występ w jego rodzinnych stronach i do tego w największej i najpiękniejszej hali widowiskowo-sportowej w naszym kraju, zaliczy to najbardziej udanych w swoim życiu.”

Tadeusz Błażusiak podkreślił, że bardzo się cieszy, że po latach Mistrzostwa Świata SuperEnduro zawitają w jego rodzinne strony. Opowiedział też, że w tym sezonie po niemal dwuletniej przerwie wraca do startów w mistrzostwach Stanów Zjednoczonych i po ich zakończeniu będzie dla niego wspaniałą odmianą móc przylecieć do Krakowa na polską rundę Mistrzostw Świata. Przyznał, że ostatni raz w Małopolsce startował jeszcze podczas Mistrzostw Europy w Trialu w 2004 roku i już nie może się doczekać startu przed swoją publicznością.

Patron honorowy wydarzenia, zwycięzca Rajdu Dakar 2015, Rafał Sonik zaznaczył, że Mistrzostwa Świata SuperEnduro udało się sprowadzić do Krakowa dzięki ogromnej życzliwości wielu ludzi, w tym oczywiście prezes Marcińskiej i całego zespołu TAURON Areny Kraków. Przyznał, że jest szczęśliwy, że może być częścią tego wyjątkowego projektu, który jeszcze bardziej przybliży mieszkańcom Małopolski sylwetkę naszego niezwykle utytułowanego reprezentanta oraz sam sport, który jest niesamowicie pasjonujący i widowiskowy.

Prezes Łódzkiego Klubu Motorowego, który w 2011 roku po raz pierwszy sprowadził SuperEnduro do Polski, Marek Brygider opowiedział o torze oraz przeszkodach, z którymi będą musieli w grudniu zmierzyć się najlepsi zawodnicy globu. Począwszy od ogromnych opon, bali z drewna, wielkich kamieni po baseny z wodą – to wszystko znajdzie się w grudniu na płycie TAURON Areny Kraków.

 Współwłaściciel firmy Sportainment, promotora Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro, podkreślił, że organizacja polskiego Grand Prix, to ogromny zaszczyt, ale również wielka odpowiedzialność. Przypomniał, że starania zmierzające do sprowadzenia tego wydarzenie do Krakowa rozpoczęły się tuż po rundzie rozegranej w grudniu 2015 roku w Łodzi. Wtedy właśnie połączenie sił wielu ludzi zapoczątkowało proces, którego efektem będzie to wyjątkowe wydarzenie. Mistrzowskie wyścigi na najwyższym poziomie oraz nasz najlepszy zawodnik rywalizujący ze światową czołówką przed swoją publicznością. Tego po prostu nie można przegapić!         

Odliczanie do polskiej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro rozpoczęte. Bilety są już od dziś w sprzedaży. Jeśli chcecie zobaczyć wydarzenie jakiego jeszcze nigdy w TAURON Arenie Kraków nie było oraz wesprzeć dopingiem Tadka Błażusiaka oraz innych polskich zawodników, nie zwlekajcie z zakupem biletów. Wielkie emocje gwarantowane!

Bilety do nabycia na:

http://www.eventim.pl/super-enduro-bilety.html?affiliate=APL&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&erid=1520738

Więcej na: www.sportainment.pl oraz

https://www.facebook.com/SportainmentMarketingAgency/

Oficjalna strona Mistrzostw Świata SuperEnduro: http://www.enduro-abc.com/

ŁKM: http://enduroarena.com/

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności