Fałszywy „wnuczek” przechytrzony przez 78-latkę

Fałszywy „wnuczek” przechytrzony przez 78-latkę

Fałszywy „wnuczek” przechytrzony przez 78-lenią uczestniczkę programu prewencyjnego…… jak nie dać się nabrać fałszywemu wnuczkowi

Policjanci Komisariatu Policji III w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali mężczyznę, który podając się za fałszywego „wnuczka” próbował oszukać starszą kobietę. Oszust nie wiedział jednak, że wybierając numer telefonu swojej ofiary dodzwoni się do…uczestniczki spotu programu prewencyjnego, która nie tylko nie dała się zwieść jego słowom ale sprytnie go przechytrzyła.

78-letnia pani Stefania wcześniej uczestniczyła w nagraniu programu prewencyjnego, w którym pada ofiarą tzw. oszustwa na legendę. Film realizowała jedna z ogólnopolskich stacji telewizyjnych.
78-latka udowodniła, że swoją wiedzę o „metodzie na wnuczka” potrafi zastosować również w rzeczywistoci. Kiedy w poniedziałkowy poranek odebrała telefon stacjonarny i usłyszała w nim głos nieznajomego mężczyzny podającego się za jej wnuczka wiedziała, że pada ofiarą naciągacza. Rezolutna kobieta inteligentnie poprowadziła rozmowę z fałszywym „wnuczkiem”, upewniła się, że jej podejrzenia co do złych intencji mężczyzny są słuszne. Po odłożeniu słuchawki niezwłocznie poinformowała o całej sprawie Policjantów. Następnie odebrała jeszcze kilka telefonów od naciągacza, który podał jej m.in. szczegółowe informacje co do terminu i sposobu przekazania pieniędzy. Pani Stefania asekurowana przez mundurowych stawiła się w wyznaczonym miejscu, oraz do czasu aż policjanci wkroczyli do akcji i zatrzymali fałszywego wnuczka, perfekcyjnie odgrywała rolę oszukanej.

Zatrzymany oszust trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Po ocenie dowodów zebranych przez policję sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował areszt tymczasowy

Pani Stefanii gratulujemy inteligencji i zaradności jaką wykazała się rozpoznając, że pada ofiarą oszusta. Gdyby nie szybka reakcja 78-latki, która nie tylko nie dala się zwieść naciągaczowi ale i pomogła krakowskim policjantom w jego zatrzymaniu, finał tej sprawy mógłby być zupełnie inny.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności