Doskonała zabawa podstawą nauki. Możliwe? Tak! A gdzie? Oczywiście w Inwałdzie!

Na terenie Średniowiecznej Warowni już działa wystawa Exploratorium. Składa się z ponad 30 niezwykłych eksponatów ze świata fizyki, logiki, matematyki i astronomii. Umożliwia zrozumienie świata i nauki za pomocą wszystkich zmysłów. Dzieci i dorośli przez szereg eksperymentów przeprowadzanych na poszczególnych stanowiskach mogą zrozumieć i utrwalić zdobytą dotychczas wiedzę. Nauka staje się ciekawsza i łatwiej przyswajalna.

Exploratorium to przede wszystkim zabawa, która angażuje, wciąga i zachwyca.

 „Kołyska Newtona” czy „Wodne Perpetuum Mobile” – oto niektóre z konstrukcji, których nazwy brzmią poważnie, ale w prosty i przyjemny sposób ilustrują zasady powstawania iluzji wzrokowych, prawa zachowania pędu i energii kinetycznej podczas sprężystego zderzenia kul, prezentują spektakularny obieg wody.

Stanowisko „zwierciadła równoległe” pozwala na zabawę z własnym, wielokrotnym odbiciem. Dużo zabawy będzie przy lustrach pełnych śmiechu. Odbicia w krzywych zwierciadłach mogą być i zabawne i przerażające, w zależności od wypukłości i zgięć lustrzanej tafli. Młodsze dzieci mogą składać i budować różne konstrukcje. Spodoba im się złudzenie samej głowy na stole.

Dzieci, które wraz z rodzicami przyjadą na wystawę Exploratorium lub grupy szkolne z nauczycielami będą mogły wykorzystać nabytą wiedzę na zajęciach szkolnych. A przy okazji z pewnością będą dobrze się bawić.

Exploratorium będzie czynne od 1 maja do 30 listopada. Szczegóły: www.wystawa.info, tel. 33 875 73 20, info@parkminiatur.com.

1/9

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności