Dni Dzielnicy IV – Piknik Rodzinny

Dni Dzielnicy IV – Piknik Rodzinny

Zarząd i Rada Dzielnicy IV – Prądnik Biały oraz Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki zapraszają na piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbędzie się 5 czerwca, w godz. 15.00 – 19.00 pod hasłem „Papierowe historie”. Papierowa olimpiada, gazetowy tor przeszkód, papierowy slalom, bieg w pudłach, rzut kulą w płot, niezwykły pokaz baniek mydlanych i tańca akrobatycznego to tylko niektóre z czekających atrakcji.

reklama

Wydarzenie, będzie zakończeniem Dni Dzielnicy IV. Wstęp wolny.

reklama

Podczas Dnia Dziecka co roku w Dworku fantastycznie bawią się nie tylko dzieci, ale też dorośli. Tym razem motywem przewodnim wydarzenia będzie papier. Ma to związek z 525 rocznicą powstania pierwszej czerpalni papieru na terenie Prądnika Białego. Przy Papierniczej 2 odbędzie się wiele wspaniałych papierowych (i nie tylko!) atrakcji: gazetowy tor przeszkód, bieg w pudłach, papierowa olimpiada, rzut na celność przez papierową ścianę, papierowy slalom, rzut kulą w płot i wiele innych zadań sprawnościowych.

Na stanowiskach artystycznych wykonamy niezwykłe przedmioty i zabawki z papieru, m.in. pacynki i zakładki do książek, a także nauczymy się jak przygotować ozdoby origami. Samodzielnie złożone origami zawsze wywołuje niezapomniane uśmiechy na twarzy najmłodszych!

Wspólnie z dziećmi stworzymy pacynki biedronek zamieszkujących okoliczne łąki białoprądnickie. Biedronki są głównymi bohaterami bajki dla dzieci „Podróże pościelotem”, której wydawcą jest Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”. Przy okazji premiery książki dzieci dowiedzą się także czym jest pościelot i jak na nim latać. W pracowni konstruowania pościelotów stworzymy niezwykły statek powietrzny.

Książkowe niespodzianki zaplanowało też wydawnictwo „ZNAK”.

Ponadto:
– rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Rady Dzielnicy IV
– pokazy tańca akrobatycznego
– dmuchane miasteczko
– wielkoformatowe bańki mydlane
– malowanie twarzy.

Muzyczną atrakcją będzie występ francuskiej artystki – Leslie Deskeuvre.

Zobacz zdjęcia z poprzednich lat Dni Dzielnicy IV

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności