Akademia Inicjatorów Lokalnych

Akademia Inicjatorów Lokalnych

Rusza rekrutacja do Akademii Inicjatorów Lokalnych, cyklu szkoleniowego skierowanego do osób, które chciałyby zrealizować inicjatywę lokalną (wspólna realizacja jakiegoś zadania przez władze gminy i jej mieszkańców). W Akademii mogą wziąć udział zarówno liderzy i liderki społeczności lokalnych, członkowie rad dzielnic, jak i osoby dopiero chcące rozpocząć działalność obywatelską.

reklama

Pierwsza edycja Akademii miała miejsce w roku 2015. Jej efektem była realizacja pierwszej w Krakowie inicjatywy lokalnej: „Wysadzamy Ekrany – Inicjatywa Lokalna”, w ramach której mieszkańcy Dębnik obsadzili ekrany akustyczne na Ruczaju roślinami pnącymi we współpracy z Radą Dzielnicy i Zarządem Zieleni Miejskiej.

reklama

W programie Akademii znajdą się tematy związane z prowadzeniem aktywności obywatelskiej (m.in. diagnoza lokalna, animacja społeczności lokalnych, narzędzia i metody partycypacji ze szczególnym uwzględnieniem inicjatywy lokalnej), przy czym ostateczny zakres tematyczny Akademii zostanie wypracowany we współpracy z potencjalnymi uczestnikami warsztatów.

Zajęcia Akademii będą odbywać się w dwóch grupach – dla bardziej i mniej zaawansowanych aktywistów / aktywistek (po 7 dni szkoleniowych każda) w okresie od czerwca (pierwsze zajęcia) do listopada 2016. Dokładny harmonogram ustalony zostanie w konsultacji z uczestnikami i uczestniczkami.

KTO MOŻE SIĘ ZGŁOSIĆ?

Krakowianie i krakowianki. Zarówno liderzy i liderki społeczności lokalnych, członkowie rad dzielnic, jak i osoby dopiero chcące rozpocząć działalność obywatelską.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Do udziału w Akademii należy zgłosić się przez formularz zgłoszeniowy i ankietę konsultacyjną dostępne na stronie Pracowni Obywatelskiej www.pracowniaobywatelska.pl i na wydarzeniu na Facebooku „Zapraszamy do Akademii Inicjatorów Lokalnych!„. Informacji związanych z rekrutacją udzielają Ola Pohorecka (ola@pracowniaobywatelska.pl) i Agnieszka Dziewitek (agnieszka@pracowniaobywatelska.pl)

JAK JESZCZE MOŻNA SIĘ WŁĄCZYĆ?

Przede wszystkim dołącz do wydarzenia i zaproś na nie tych, których cenisz. Niezależnie od tego, czy zamierzasz uczestniczyć w samej Akademii, czy nie, możesz mieć wpływ na jej program. Wskaż nam, które tematy na pewno powinny zostać omówione w trakcie szkoleń. Prośbę tę kierujemy szczególnie do osób na co dzień zajmujących się aktywnością obywatelską.

KTO PROWADZI AKADEMIĘ?

Akademia jest częścią projektu Laboratorium Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska, współfinansowanego z Funduszu Inicjatyw Społecznych. Celem projektu jest wsparcie aktywności obywatelskiej krakowian. Więcej o projekcie Laboratorium Inicjatyw Obywatelskich na stronie: http://pracowniaobywatelska.pl/2016/05/06/startuje-laboratorium-inicjatyw-obywatelskich/

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności