Rowerowe patrole

Rowerowe patrole

Rowerowe patrole Straży Miejskiej Miasta Krakowa wyruszyły w miasto. Funkcjonariusze na jednośladach będą podejmować interwencję w całym Krakowie. Kontynuowana będzie także akcja edukacyjna „Wszystkim nam po drodze”. Dodatkowo do najmłodszych cyklistów trafi 650 opasek odblaskowych.  
Strażnicy miejscy na rowerach po raz pierwszy wyjechali na krakowskie ulice w 2000 roku.  Obecnie jednośladami dysponują wszystkie oddziały SMMK.  – Rower daje przewagę szczególnie w ścisłym centrum, gdzie możemy dojechać nim znacznie szybciej na interwencję – podkreśla Adam Młot, komendant Straży Miejskiej Miasta Krakowa. Dodaje, że funkcjonariuszy nie trzeba przekonywać do przesiadania się z radiowozów na jednoślady.  
Rowerowe akcje edukacyjne od lat są wpisane w program działania Straży Miejskiej Miasta Krakowa. Funkcjonariusze nie tylko biorą udział w organizacji egzaminów na kartę rowerową, ale także współorganizują akcje rowerowe dla dzieci i młodzieży. W ubiegłym roku odbył się m.in. konkurs „Rowerem bezpiecznie do celu”, w którym wzięło udział 10 szkół. Dodatkowo nasze patrole zabezpieczają najważniejsze imprezy rowerowe w mieście takie jak na przykład Święto Cykliczne. W tym roku naszych rowerowych patroli nie zabrakło także na Szkolnym Masowym Przejeździe Rowerowym.  
źródło: InfoKraków24

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności