Nowe autobusy w MPK

Nowe autobusy w MPK

W środę, 27 kwietnia przedstawiciele krakowskiego przewoźnika i firmy Solaris Bus&Coach SA podpisali umowę na dostawę do Krakowa 12 niskopodłogowych autobusów hybrydowych o długości 18 metrów. Wartość tego kontraktu to 25.200.008 zł netto. Oferta firmy z Bolechowa była jedyną, jaka wpłynęła do MPK SA w przetargu, który został ogłoszony w grudniu 2015 roku.  
Największą zaletą zamówionych przez MPK SA autobusów jest napęd hybrydowy łączący silnik elektryczny i spalinowy spełniający najwyższe europejskie normy ochrony środowiska Euro 6. Pojazdy będą nie tylko przyjazne dla środowisk, ale także zapewnią komfortowy i bezpieczny przejazd pasażerom. Będą wyposażone w klimatyzację, monitoring, automaty biletowe i nowoczesny system informacji pasażerskiej.  
arto przypomnieć, że krakowski przewoźnik podpisał już umowę na dofinansowanie projektu zakupu 107 autobusów, w tym 12 autobusów hybrydowych. Zawarcie tej umowy gwarantuje, że MPK SA w Krakowie otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 ponad 115,7 mln zł, co stanowi 85 proc. kwalifikowanych kosztów zakupu 107 nowych, przyjaznych dla środowiska autobusów i 12 nowoczesnych automatów biletowych.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności