Konkurs profilaktyczny „Festiwal Zdrowych Filmów”

Konkurs profilaktyczny „Festiwal Zdrowych Filmów”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie organizuje konkurs profilaktyczny „Festiwal Zdrowych Filmów”. Jego celem jest promocja zasad zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień oraz kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych w obszarze walki z uzależnieniami. Konkurs skierowany jest do krakowskich gimnazjalistów.

Zadaniem uczniów jest nakręcenie krótkiego filmu oraz przesłanie go, drogą internetową, do organizatora. Film powinien trwać nie więcej niż 7 minut. Główną ideą filmu powinno być dostarczenie rówieśnikom powodów dla których warto żyć bez uzależnień.

Zobacz SWÓJ FILM na kinowym ekranie

Wybrane filmy zostaną nominowane do II etapu konkursu. Wyłonienie zwycięzców Festiwalu nastąpi 12 maja 2016 r. podczas Gali Rozdania Nagród. Uczniowie, których filmy zostały nominowane do nagród, zostaną zaproszeni na galę, w czasie której odbędzie się seans filmów nominowanych do nagrody oraz spotkanie z zaproszonymi gośćmi. Gospodarzem spotkania będzie krakowskie kino „MIKRO”.  Uczniowie, których filmy zostaną nominowane, mają szansę na główną nagrodę o wartości 300 zł. „Festiwal Zdrowych Filmów” to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć swój film na dużym kinowym ekranie i poczuć się jak gwiazda filmowa.

Pokaż wszystkim, że warto żyć BEZ UZALEŻNIEŃ  

Temat uzależnień jest ważny dla młodych ludzi. Właśnie w tym okresie próbuje się nowych rzeczy. Jest to czas pierwszego papierosa, eksperymentów z alkoholem czy szczególnie niebezpiecznymi dopalaczami – nowymi narkotykami. Od tych doświadczeń zależą nawyki, jakie młody człowiek wykształci i jakie będą mu towarzyszyły w dorosłym życiu.

Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie od wielu lat podejmuje zagadnienia związane z profilaktyką uzależnień. Oddział koordynuje realizację programów edukacyjnych w szkołach na wszystkich poziomach nauczania. Prowadzi kampanie promujące zdrowie, organizuje konferencje, spotkania, konkursy oraz szereg innych działań edukacyjno-profilaktycznych skierowanych do społeczności krakowskiej.

Regulamin oraz inne materiały do „Festiwalu Zdrowych Filmów” można pobrać na stronie www.pssekrakow.pl w zakładce „Promocja Zdrowia”.

Prace można przesyłać do 30 kwietnia 2016 r.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności