Koncepcja Parku Reduta – Zarząd Zieleni Miejskiej nanosi poprawki, o które wnioskowali mieszkańcy.

Koncepcja Parku Reduta – Zarząd Zieleni Miejskiej nanosi poprawki, o które wnioskowali mieszkańcy.

Po wczorajszej prezentacji projektu koncepcyjnego „Reduta Park Kultur Regionu” Zarząd Zieleni Miejskiej nanosi poprawki, o które wnioskowali mieszkańcy. Poprawiony projekt zostanie przedstawiony mieszkańcom do końca kwietnia.

reklama

Najwięcej uwag dotyczyło dostępu do parku od strony ul. Ks. Kuczkowskiego oraz przeniesienie boiska w inny rejon parku. Zgodnie z planem do końca kwietnia poprawiony projekt trafi do akceptacji mieszkańców. Następnie Zarząd Zieleni wystąpi o uzyskanie decyzji ULICP, po uzyskaniu której wybrana zostanie firma odpowiedzialna za przygotowywanie projektu budowlano-wykonawczego i uzyskanie pozwolenia na budowę. Czas na realizację powyższych etapów wyznaczono na koniec roku 2016. Prace budowlane nad parkiem potrwają do 2018 roku. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje, by zaplanowane prace nie były etapowane, lecz by park powstał jako spójna całość.

reklama

Przypomnijmy, że przedstawiona w trakcie wczorajszego spotkania koncepcja zagospodarowania parku, przygotowana jest w oparciu o propozycję wybraną przez mieszkańców pn. „Tajemniczy ogród”, którzy uznali takie rozwiązanie za zgodne z ich oczekiwaniami pod względem funkcjonalnym i estetycznym.

Zobacz: Mieszkańcy zdecydowali! W parku Reduta powstanie Tajemniczy Ogród

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności