W kwietniu będzie się działo w NCK

W kwietniu będzie się działo w NCK

 Już w kwietniu serdecznie zapraszamy do Nowohuckiego Centrum Kultury.

Czekają na Was koncerty, kabarety, spektakle i wiele więcej.

1 kwietnia (piątek), godz. 13 00-15 00, Scena NCK

„Podróżujący Festiwal”

Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Tańca

z udziałem zespołów z Litwy, Łotwy, Estonii i Polski

„Podróżujący Festiwal” przyjeżdża do Krakowa już po raz szósty.
Międzynarodowy Festiwal jest wielkim świętem muzyki i tańca. Występują zespoły taneczne, wokalne i instrumentalne z Litwy, Łotwy, Estonii i Polski.
Wspólne występy i wymiana doświadczeń artystycznych są wspaniałą okazją do poznawania kultury innych krajów oraz nawiązywania nowych przyjaźni i kontaktów.
Impreza adresowana do publiczności wielopokoleniowej – zainteresuje zarówno dzieci i młodzież, jak również widzów dorosłych, bez żadnych ograniczeń wiekowych.
Wielokulturowość i widowiskowość, barwne stroje i różnorodne klimaty muzyczne sprawiają, że festiwal będzie wspaniałym przeżyciem dla uczestników i na długo pozostanie w pamięci widzów.
Organizatorem Festiwalu jest Edvardas Pavlikovicius  z Litwy.
Nowohuckie Centrum Kultury jest współgospodarzem Festiwalu, a zespoły artystyczne działające w naszej placówce będą reprezentować Polskę.
Na scenie zaprezentują się m.in. Zespoły Tańca Nowoczesnego „Klips” i „Klipsik”, Grupa Baletowa „Etiuda” oraz Studio Piosenki „Chanson”.
Zachęcamy wszystkich do udziału w koncercie i gorącego aplauzu.

wstęp wolny!

2 kwietnia (sobota), godz. 14.00, bud. C

Nowa Huta Masters

Zawody break dance w formule bitw solo, w kategoriach kids i dorośli (powyżej 15lat). Obowiązuje system pucharowy: po zakończonej bitwie jury wskazuje zwycięzcę pojedynku, przegrany odpada, wygrany przechodzi do kolejnej rundy.

NH Masters to pierwsza tego typu impreza w NCK. W programie bitwy break dance w formule 1 na 1 oraz 1,5 godzinne warsztaty, na których swoją wiedzą na temat tańca podzieli się bboy Thomaz (Rockafellaz/Polskee Flavour).
W jury zasiądą: Wiśnia (Ready To Battle), Bartazz (DIIL GANG), Thomaz (Rockafellaz/PF). Cała trójka ma na swoim koncie poważny staż taneczny i nieoceniony wkład w rozwój polskiej bboy sceny.
Imprezę poprowadzi duet „cichych świerszczy” czyli Mąka i Sierber (Sinior Skład Family/Mad Skillz – Szczecin), więc na pewno nie zabraknie dobrego humoru.
Oprawą muzyczną zajmą się: rdzenny mieszkaniec Nowej Huty – Dj Plash (Stylowa Spółka Społem/FLUE) oraz Dj Bizbeat (Ready To Battle).

Wstęp wolny

2 kwietnia (sobota), godz.18.00, Scena NCK

Zespół Eriu – spektakl tańca irlandzkiego „Wybór”

Pokaz premierowy

Nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności.
(cyt. J. K. Rowling)

„Wybór” spektakl tańca irlandzkiego w choreografii Agaty Kowalczyk, w wykonaniu krakowskiego Zespołu Tańca Irlandzkiego ERIU, połączony z obchodami jubileuszu 10-lecia zespołu.

W barwny i humorystyczny sposób opowiada o tancerkach, ich dylematach, decyzjach, konsekwencjach, przypadkach, zrządzeniach losu, spotkaniach, które doprowadziły je do tańca irlandzkiego i punktu, w którym się znajdują. Snuje opowieść o zyskach i stratach, pracy nad sobą, walce ze słabościami, o wybieraniu priorytetów, poświęceniu, kształtowaniu charakterów, ścieżkach, które zrodziły ich wspólny taneczny mianownik, o pasji tworzenia, współpracy, ale także o zmęczeniu i frustracjach dnia codziennego.
Spektakl „Wybór” gwarantuje dawkę pozytywnej tanecznej i muzycznej energii!

To trzeba zobaczyć!
Czas trwania: ok. 50 min.

Choreografia, scenariusz i reżyseria: Agata Kowalczyk
Taniec: tancerki Zespołu Tańca Irlandzkiego ERIU

bilety: 25/20 zł

3 kwietnia (niedziela), godz.19.00, Scena NCK

EDYTA GEPPERT z zespołem Vasie – koncert

Edyta Geppert znana jest z tego,  że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej.

Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego.

Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. 

Recital Edyty Geppert to znakomita okazja do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara.

To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą  charyzmą artyści.

Piotr Loretz – scenariusz i reżyseria

bilety: 95zł/80zł

8 kwietnia (piątek), godz.19.00, Scena NCK

FORMACJA CHATELET – Jubileusz 20-lecia

Gdyby 20 lat temu ktoś powiedział mi, że Formacja będzie istniała tak długo to pewnie uznałbym to za świetny żart. To miała być tylko zabawa, a nie sposób na życie. Ale życie pisze swoje, kompletnie nieprzewidywalne scenariusze. Te 20 lat to wielka, nieustająca przygoda. To praca, to zabawa, to pasja, to chwile lepsze i gorsze, to po prostu kabaret.

I dzięki temu możemy z dumą zaprezentować państwu nasz jubileuszowy program! Bez naszej publiczności nie było by ani jednego dnia z tych 20 lat. To dla was tworzymy, dla was wychodzimy na scenę i to was chcemy bawić. Mimo, że 20-lecie to już wydarzenie historyczne nie będziemy tylko przypominać przeszłości. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy dla was zupełnie nowe filmy, piosenki i przede wszystkim skecze z waszymi ulubionymi bohaterami. Odpowiadam na najczęściej zadawane pytanie: Tak Buba wróci w zupełnie nowej odsłonie. Będą też liczne niespodzianki, będą goście, a i tortu nie zabraknie. Bądźcie z nami podczas tego magicznego wieczoru. Idź na Chatelet i śmiej się z sensem!

Adam Małczyk

bilety: 50zł

10 kwietnia (niedziela), godz. 18, sala 209

Dorosłe dzieci

Spektakl inspirowany dramatem J. Głowackiego pt. „Kopciuch” w wykonaniu

Młodzieżowego Teatru Empiryk

„Ma dziecko przyszłość, ale ma i przeszłość: pamiętne zdarzenia, wspomnienia, wiele godzin najistotniejszych samotnych rozważań. Nie inaczej niż my pamięta i zapomina, ceni i lekceważy, logicznie rozumuje i błądzi, gdy nie wie. Rozważnie ufa i wątpi.” J.Korczak

Akcja spektaklu osadzona jest w zakładzie poprawczym dla dziewczyn. Podopieczne zakładu przygotowują spektakl pt. „Kopciuszek”.  Reżyser filmowy decyduje się nakręcić film dokumentalny, którego głównym celem jest  postawienie społeczeństwu pytań o przyczyny patologii młodzieży.

Wzruszający spektakl przygotowany przez Młodzieżowy Teatr Empiryk próbuje złamać stereotypy młodzieży, wskazując na piękno, wrażliwość i mądrość młodych ludzi uwikłanych w przeżycia  niejednokrotnie przekraczające doświadczenia dorosłych.

Reżyseria: Marlena Topolska

Spektakl adresowany do młodzieży od 14 roku życia i dorosłych.

bilet: 10 zł

12 kwietnia (wtorek), godz. 9.30 i 11.30, Scena NCK  

NIESAMOWITA PRZYGODA ROBACZKA KŁACZKA – Teatr im. A. Mickiewicza z Częstochowy

„Przygody Robaczka Kłaczka” to urocza bajka adresowana do najmłodszych widzów, traktująca o mocy przyjaźni, która potrafi zdziałać cuda, o marzeniach i pokonywaniu własnych słabości, przypominająca także starą prawdę, że najważniejsze jest to, aby pozostać sobą.
Robaczek Kłaczek ma trzy marzenia – chce fruwać i oglądać „szerokie niebo i bezkresne łąki pełne kwiatów i zielonej trawy”, pragnie zaprzyjaźnić się człowiekiem, a później chce się przemienić w… małego chłopczyka. Przy okazji realizacji swoich planów przeżywa mnóstwo ciekawych, ale i niebezpiecznych przygód. Z pomocą zdążają mu niezawodni przyjaciele z „owadziej paczki” – Ważka Grażka, Chrabąszcz Stefan, Anka Motylanka, Świetlik i Potwór Liściożerca.
Czy Kłaczkowi uda się zrealizować swoje marzenia? I czy dzięki temu będzie szczęśliwy? Co będzie dalej, nie zdradzimy, aby nie popsuć teatralnej zabawy.
Zapraszamy do świata robaczkowych przyjaciół!

Spektakl wygrał konkurs na najciekawszy spektakl Festiwalu Teatrów Dla Dzieci Kraków 2016.

Scenariusz i reżyseria – Robert Dorosławski

Uwaga! W spektaklu używane są światła stroboskopowe

Czas trwania: 75 minut z przerwą

bilety: 20 zł

 13 kwietnia (środa), godz.19.00, Scena NCK

Kabaret Ani Mru Mru w programie „Skurcz”

W kabaretowym świecie od bardzo wielu lat. Błyskawicznie wdrapali się na najwyższą półkę i konsekwentnie na niej tkwią. Bawią, tumanią i straszą. A teraz z nowym programem przyjeżdżają do NCK. Nic o tym, co na scenie pokażą nie wiadomo – a to znaczy mniej więcej tyle, że spodziewać możemy się wszystkiego. I dobrze.

A sami autorzy tak o tym piszą.

Tak jak obiecaliśmy, mamy dobre wieści – a tą dobrą wiadomością jest Skurcz!
To znaczy, skurcz nie zawsze jest dobrą wiadomością, ale tym razem zdecydowanie tak, bo właśnie taki tytuł będzie miał nasz pachnący świeżością program.
bilety: 70zł

16 kwietnia (sobota), godz.17.00, Scena NCK

KAPELE SERC

Akcja „Kapele Serc”, zainicjowana w 2009 przez Polską Sekcję Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF z inicjatywy Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”, spotkała się z szerokim odzewem ze strony wielu zespołów. Koncerty dedykowane osobom chorym na stwardnienie rozsiane, na stałe wpisały się do kalendarza imprez organizowanych przez zespoły corocznie. T już ósma edycja. Kontynuujemy ją zachęceni zaangażowaniem w realizację poprzednich edycji akcji. Jesteśmy przekonani, iż „Kapele Serc” dając choćby częściową ulgę i chwilową radość ludziom chorym i potrzebującym wsparcia finansowego bądź duchowego, mogą być na miarę możliwości naszym wspólnym wkładem na rzecz ich psychicznego wsparcia i umocnienia wiary w drugiego człowieka.

W tym roku w koncercie wystąpią m.in: Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”, Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”, Zespół Tańca Irlandzkiego „Eriu”, Zespół Tańca Bollywoodzkiego „Moh Lena” i inni (mam dostać informacje z działu artystycznego kto od nich wystąpi). Podczas koncertu zostanie zorganizowany kiermasz, podczas którego każdy będzie miał możliwość wsparcia finansowego poprzez zakup wystawionych do sprzedaży przedmiotów. Dochód z koncertu zostanie przekazany Polskiemu Towarzystwu Stwardnienia Rozsianego w Krakowie. Obecnie można jeszcze przekazać 1% swojego podatku dochodowego na pomoc osobom chorym na stwardnienie rozsiane na numer KRS 0000083356 Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o hojność na rzecz osób, którym ten koncert dedykujemy.

wstęp wolny
 

16 kwietnia (sobota), godz. 19.00, Studio KCC
Grupa Wokół Centrum „Płaczki”

Martwisz się czasem czy „Twoje życie coś znaczy”? Co po sobie zostawisz? I kto za Tobą

zapłacze? Nic się nie martw! Załatwi się. Takich.

Grupa Wokół Centrum działająca w Krakowskim Centrum Choreograficznym zaprasza na premierę spektaklu pt. „Płaczki” w choreografii Agaty Moląg. Wydarzenie będzie połączone z prezentacją laureatów konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC! oraz wręczeniem nagród konkursowych.

tańczą: Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec

koncepcja i choreografia: Agata Moląg

Beksa.

Płacze-nie-becze!

Że aż tchu brak.

Takie życie.

Taki zawód.

Czasem po prostu nie chce się z nikim gadać.

Czasem ból jest zbyt silny.

Wszystko się już stało, tego już nie zmienisz.

Rycz!

I daj żyć innym.

Profesjonalnie. Na pokaz.

Lament. Histeria. Szloch.

Że och!

bilety: 15 zł

17 kwietnia (niedziela), godz. 17.00, Scena NCK

IMIĘ – spektakl komediowy

„Imię” to francuska sztuka, której ekranizacja ściągnęła do kin rekordową liczbę widzów. Nakręcony w 2013 roku film otrzymał dwa Cezary oraz trzy nominacje (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany).

Dobrze napisane, dowcipne dialogi i wyraziste postaci to komediowe atuty „Imienia” porównywanego często do „Boga mordu” (filmowa „Rzeź” Romana Polańskiego).

„Imię” to francuska komedia z elementami dramatu, która przeniesie nas w niezwykłe rejony rodzinnych tajemnic, okraszone inteligentnym i nieprzewidywalnym humorem, a także sporą dawką refleksji nad otaczającym nas światem i wzorcami zachowań czy konwenansów.

Akcja rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre’a (Szymon Bobrowski) i jego żonę Elisabeth w ich paryskim mieszkaniu.

Zaproszeni goście to przyjaciel domu, puzonista , brat Elisabeth błyskotliwy przedsiębiorca – Vincent oraz jego dużo młodsza ciężarna partnerka Anna. W tym gronie przebieg spotkania wydawał się doskonale przewidywalny. Jednak tym razem typowe, drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę. A całe zamieszanie wywoła niewinne z pozoru pytanie: Czy macie już jakiś pomysł na imię?

bilety: 100 zł

Obsada: Małgorzata Foremniak, Wojciech Malajkat,  Szymon Bobrowski,  Marcin Hycnar,  Dorota Krempa

24 kwietnia (niedziela), godz. 1600, sala kameralna

SPOTKANIE Z PIOSENKĄ

Cykliczna impreza przeznaczona dla miłośników polskiej piosenki, którzy chcą przyjemnie i aktywnie spędzić czas, słuchając i śpiewając ulubione piosenki XX wieku. Uczestnicy każdorazowo otrzymują teksty piosenek do wspólnego śpiewania, mają także możliwość indywidualnego zaprezentowania własnej interpretacji piosenki z profesjonalnym podkładem muzycznym.

Prowadzenie: Wojciech Dąbrowski

wstęp wolny

24 kwietnia (niedziela), godz.17.00, Scena NCK 
WIOSENNY KONCERT Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA
Podczas koncertu Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA zaprezentuje tańce z różnych regionów kraju m.in. krakowskie, rzeszowskie, spiskie, górali żywieckich, polskie tańce narodowe.
bilety: 15 zł

 

29 kwietnia godz. 19, Aleja Róż

Zamieszanie – Grupa Wokół Centrum

(Międzynarodowy Dzień Tańca)

Scenariusz działań w przestrzeni publicznej,

Zamieszanie to projekt Krakowskiego Centrum Choreograficznego, oparty o działanie improwizacyjne w przestrzeni publicznej. Pomysłodawcą ZAMIESZANIA jest Grupa Wokół Centrum, kolektyw artystyczny, funkcjonujący w strukturach Centrum od kwietnia 2015 roku. Projekt otwarty jest dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się z kreatywnym działaniem w przestrzeniach nieteatralnych oraz otworzyć się na interakcję z przypadkowym ,,widzem”. Pierwsze realizacje projektu odbyły się na Placu Sczepańskim oraz na Kładce Ojca Bernatka.

ZAMIESZANIE to cykl, do którego można dołączyć w każdej chwili i stać się jego współtwórcą. 
kontakt: kcc@nck.krakow.pl

Więcej informacji: www.krakowskiecentrumchoreograficzne.pl

Wstęp wolny

30 kwietnia – 3 maja

Festiwal Tańca Współczesnego SPACER

SPACER to cykliczny festiwal, odbywający się od 2012 roku w długi weekend majowy. Festiwal prezentuje różne formy tańca współczesnego, ze szczególną preferencją współczesnych form teatru tańca, poszerzonych o formy improwizacyjne. Skierowany jest do entuzjastów, teoretyków i praktyków tańca, ale przede wszystkim do szerokiej publiczności.

W ramach festiwalu odbywają się warsztaty taneczne – CIAŁOWANIE.

SPACER spełnia funkcję integracyjną dla ogólnopolskiego środowiska tanecznego zapraszając do NCK osoby na różnym poziomie zaawansowania tanecznego oraz twórców – zarówno uznanych choreografów, działających na scenie od wielu lat, jak i młodych, utalentowanych artystów, stojących na początku swojej choreograficznej drogi.

Więcej informacji: www.krakowskiecentrumchoreograficzne.pl

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności