Sprawdź odjazdy tramwajów w Internecie!

Sprawdź odjazdy tramwajów w Internecie!

ZIKiT testuje stronę, na której można sprawdzić czas odjazdów tramwajów z każdego przystanku na terenie miasta. Strona dostępna jest pod adresem www.ttss.krakow.pl.

Korzystając z wyszukiwarki umieszczonej na stronie, można wyszukać wybrany przez nas przystanek (wyszukiwarka podpowiada przystanek po wpisaniu pierwszych liter) i wyświetlić listę najbliższych odjazdów tramwajów. Ponadto na każdej tablicy informacji pasażerskiej umieszczono specjalny kod, który zeskanowany przy pomocy smartfona, przeniesie użytkownika od razu do listy odjazdów z przystanku na którym właśnie się znajduje.
 

Teraz wysiadając z tramwaju można zeskanować kod, załatwić swoje sprawy, np. zrobić zakupy w sklepie, obejrzeć film w kinie, zjeść kolację w restauracji czy spotkać ze znajomymi w pubie – a jeszcze przed wyjściem z powrotem na przystanek, sprawdzić za ile minut podjedzie interesujący nas tramwaj. Na ten moment strona została przygotowana głównie z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych, ale oczywiście jest dostępna również dla tradycyjnych komputerów.

Projekt jest rozwojowy i strona będzie ulegać w najbliższych miesiącach dalszym modyfikacjom, zarówno wizualnym jak i funkcjonalnym. Zachęcamy do testowania i komentowania nowego narzędzia!

Fot. ZIKiT

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności