Próby otwarte dla seniorów na 13. festiwalu Misteria Paschalia!

Festiwal Misteria Paschalia od lat ma swoich wiernych fanów, zarówno wśród osób starszych jak i tych młodszych. W tym roku przygotowaliśmy specjalną atrakcję dla seniorów, którzy będą mogli uczestniczyć aż w czterech bezpłatnych próbach otwartych! Polecamy uwadze harmonogram i serdecznie zapraszamy do udziału w próbach.

W poniedziałek, 21 marca zapraszamy osoby w wieku emerytalnym na próbę generalną zespołu Le Concert des Nations pod batutą doskonale znanego festiwalowej publiczności, największego mistrza muzyki dawnej – Jordiego Savalla. Próba odbędzie się w Sali Audytoryjnej Centrum Kongresowego ICE Kraków, w godz. 12.00 – 14.00. „Siedem ostatnich słów” należy do najciekawszych dzieł Haydna. Ten wyjątkowy repertuar zabrzmi podczas inauguracji tegorocznej, 13. już edycji festiwalu.

W środę, 23 marca w Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej, zainteresowani seniorzy będą mogli uczestniczyć w generalnej próbie otwartej do koncertu „Tenebrae Responsoria”. Wykonawcami niezwykłej muzyki Gesualda będzie znakomity chór Capelli Cracoviensis, odnoszący międzynarodowe sukcesy i współpracujący z najwybitniejszymi zespołami i dyrygentami muzyki dawnej. Muzyków poprowadzi dyrektor zespołu, Jan Tomasz Adamus. Zapraszamy na godz. 16.00. Otwarta próba potrwa 1,5 h, do godz. 17.30.

W Wielki Czwartek, 24 marca w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się próba generalna „Oratorium o św. Antonim”, jedynego zachowanego dużego dzieła oratoryjnego Michele’a Falco. Fenomenalny Fabio Biondi i jego zespół Europa Galante z wirtuozerią i wyobraźnią zaprezentują oratorium na festiwalu Misteria Paschalia. Zapraszamy seniorów na godz. 11.00. Próba potrwa do 13.00.

Natomiast w Wielką Sobotę, 26 marca zapraszamy do Sali Audytoryjnej ICE Kraków na próbę otwartą do koncertu finałowego. Ottavio Dantone i jego zespół Accademia Bizantina doskonale znani polskim słuchaczom – a krakowskim w szczególności – zaprezentują jedno z ostatnich arcydzieł George’a Friderica Handla – oratorium „Baltazar” („Belshazzar”). Wybitnym artystom towarzyszyć będzie – nie po raz pierwszy – znakomity chór Capelli Cracoviensis. Próba generalna rozpocznie się punktualnie o 15:00 i potrwa do 17.00. Polecamy uwadze!

UWAGA: Na wszystkie próby otwarte dla seniorów obowiązuje wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki będzie można odbierać od poniedziałku, 7 marca w punkcie sieci informacji miejskiej InfoKraków w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) codziennie w godz. 9.00 – 17.00. W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny punkt InfoKraków będzie nieczynny! Jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie dwie wejściówki na każdą z prób. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zapraszamy do udziału w otwartych próbach dla seniorów!

UWAGA: Bilety na festiwalowe koncerty można jeszcze kupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w czterech punktach informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), w Sukiennicach (Rynek Główny 1/3) i w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11). Bilety na poszczególne wydarzenia kosztują: od 30 zł do 120 zł (bilety ulgowe), od 50 zł do 140 zł (bilety normalne). Więcej informacji o biletach i zasadach zakupu na www.misteriapaschalia.com.

Organizatorami festiwalu Misteria Paschalia 2016 są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Program 2 Polskiego Radia.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności