Powstaje ogród z zielonym tunelem

Powstaje ogród z zielonym tunelem

Po jednej stronie kolorowy plac zabaw, a po drugiej – teren zielony – tak w skrócie zapowiada się nowy ogródek jordanowski, który Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu buduje w rejonie ul. Meissnera i ul. Ślicznej.

Obecnie trwają prace ziemne, które przygotowują trudny, bo podmokły teren, pod budowę chodników i alejek spacerowych. Budowany jest  dojazd do ogródka od strony ul. Meissnera. Widać już także nowe, zielone ogrodzenie. Ogródek ma mieć kształt rombu o powierzchni około 250 m kw., przedzielonego na dwie części chodnikiem. Po jednej stronie będzie kolorowy plac zabaw, a po drugiej – zieleń.

Plac zabaw zostanie wyłożony bezpieczną powierzchnią  poliuretanową, na której będą:integracyjny zestaw zabawowy z pochylniami dla niepełnosprawnych dzieci, huśtawki wahadłowe, huśtawka dostosowana do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, zjeżdżalnia z górką wspinaczkową, piramida liniowa, huśtawki sprężynowe w kształcie zwierząt,kołowrotek oraz piaskownica.

Bardzo ciekawie zapowiada się także zaprojektowana zieleń. Na wiosnę zostanie nasadzonych 12 nowych drzew oraz 40 krzewów  (pozostałe nasadzenia w uwagi na brak miejsca zlokalizowano  na terenie Smoczego Skweru przy ul. Bohomolca). Planowany jest też zielony tunel z wierzby wiciowej, pod którym będzie można spacerować oraz pergolę także obsadzoną roślinnością. Pojawi się oświetlenie z lampami ledowymi, ławeczki i kosze na śmieci. Koszt budowy ogródka wyniesie 647 tys. zł. Otwarcie ogródka zaplanowane jest w lipcu.

źródło ZIKiT 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności