Zatrzymana szajka włamywaczy. Próbowali okraść mieszkanie na Prądniku Białym

Zatrzymana szajka włamywaczy. Próbowali okraść mieszkanie na Prądniku Białym

Błyskawiczna akcja policjantów z III Komisariatu Policji w Krakowie zaowocowała zatrzymaniem szajki włamywaczy
Kilka dni temu, w godzinach wieczornych policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie otrzymali informację, że w jednym z bloków na Prądniku Białym właśnie doszło do włamania. Sprawcy mieli wejść do mieszkania na pierwszym piętrze poprzez podważenie drzwi balkonowych.

reklama

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia najprawdopodobniej spłoszyli sprawców, bowiem z lokalu nic nie zginęło, a przygotowany do wyniesienia telewizor stał w przedpokoju. Ustalono, że złodzieje odjechali stamtąd Audi A6. Komunikat natychmiast został podany do wszystkich patroli w Krakowie a policjanci rozpoczęli penetrację okolic Prądnika Białego pod kątem ujawnienia właśnie takiego samochodu oraz poruszających się nim mężczyzn.

reklama

33-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem w recydywie, natomiast 37-latek również zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków ponieważ podczas przeszukania policjanci znaleźli w jego mieszkaniu pewne ilości marihuany.

I rzeczywiście, kilkanaście ulic dalej, natknięto się na pojazd odpowiadający opisowi, zaparkowany koło jednego z bloków. Maska samochodu była jeszcze ciepła co wskazywało, że ktoś przed chwilą korzystał z tego auta. Z uwagi na późną porę dnia, w mieszkaniach bloku świeciły się światła. Przy jednym z okien lokalu na pierwszym piętrze policjanci zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Funkcjonariusze postanowili ich bezzwłocznie zatrzymać. Kiedy weszli do klatki i ruszyli schodami w górę, wprost w ich ręce weszli obaj podejrzewani, którzy właśnie schodzili próbując ukryć się.

33-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem w recydywie, natomiast 37-latek również zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków ponieważ podczas przeszukania policjanci znaleźli w jego mieszkaniu pewne ilości marihuany

Zobacz również:

Na Prądniku zatrzymano dwóch mężczyzn poszukiwanych za różnego rodzaju przestępstwa

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności