Zatrzymana szajka włamywaczy. Próbowali okraść mieszkanie na Prądniku Białym

Błyskawiczna akcja policjantów z III Komisariatu Policji w Krakowie zaowocowała zatrzymaniem szajki włamywaczy
Kilka dni temu, w godzinach wieczornych policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie otrzymali informację, że w jednym z bloków na Prądniku Białym właśnie doszło do włamania. Sprawcy mieli wejść do mieszkania na pierwszym piętrze poprzez podważenie drzwi balkonowych.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia najprawdopodobniej spłoszyli sprawców, bowiem z lokalu nic nie zginęło, a przygotowany do wyniesienia telewizor stał w przedpokoju. Ustalono, że złodzieje odjechali stamtąd Audi A6. Komunikat natychmiast został podany do wszystkich patroli w Krakowie a policjanci rozpoczęli penetrację okolic Prądnika Białego pod kątem ujawnienia właśnie takiego samochodu oraz poruszających się nim mężczyzn.

33-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem w recydywie, natomiast 37-latek również zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków ponieważ podczas przeszukania policjanci znaleźli w jego mieszkaniu pewne ilości marihuany.

I rzeczywiście, kilkanaście ulic dalej, natknięto się na pojazd odpowiadający opisowi, zaparkowany koło jednego z bloków. Maska samochodu była jeszcze ciepła co wskazywało, że ktoś przed chwilą korzystał z tego auta. Z uwagi na późną porę dnia, w mieszkaniach bloku świeciły się światła. Przy jednym z okien lokalu na pierwszym piętrze policjanci zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Funkcjonariusze postanowili ich bezzwłocznie zatrzymać. Kiedy weszli do klatki i ruszyli schodami w górę, wprost w ich ręce weszli obaj podejrzewani, którzy właśnie schodzili próbując ukryć się.

33-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem w recydywie, natomiast 37-latek również zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków ponieważ podczas przeszukania policjanci znaleźli w jego mieszkaniu pewne ilości marihuany

Zobacz również:

Na Prądniku zatrzymano dwóch mężczyzn poszukiwanych za różnego rodzaju przestępstwa

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności