Zapraszamy na trzeci wielkanocny kiermasz w Dworku Białoprądnickim

Zapraszamy na trzeci wielkanocny kiermasz w Dworku Białoprądnickim

Kramy, gwar i barwne rękodzieło. Pyszne regionalne smakołyki i warsztaty dla najmłodszych. Lepienie baranków i strojenie mazurków… To jedynie część atrakcji zaplanowanych na niedzielę 13 marca  podczas trzeciego wielkanocnego kiermaszu odbywającego się w Dworku Białoprądnickim.

Począwszy od godziny 11:00 plener Dworku Białoprądnickiego należeć będzie do wystawców prezentujących przepiękne wyroby rękodzielników, rzemieślników i twórców ludowych. Pojawią się stroiki wielkanocne, koszyki, świeczki, pisanki, obrusy świąteczne, wyroby regionalne… Na stoiskach nie zabraknie też specjałów kulinarnych z różnych zakątków regionu Małopolski, nawet spod gór.

Organizator zadbał również, by podczas kiermaszu nuda nie doskwierała najmłodszym! Specjalnie dla nich odbędą się słodkie warsztaty kulinarne, w trakcie których samodzielnie ozdobią mazurki – najbardziej strojne ciasta wielkanocne. Dzieci, lubiące zajęcia plastyczne, będą mogły rozwinąć swoje zdolności manualne i spróbować sił w sztuce tworzenia barwnego origami, lepienia baranków, czy długouchych, wielkanocnych zajączków. Sprawdzimy również, który z maluchów ma w sobie zadatki na prawdziwego poszukiwacza i odnajdzie najwięcej pisanek ukrytych w zakamarkach Dworku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności