Olbrzymie zainteresowanie odbiorem choinek

Olbrzymie zainteresowanie odbiorem choinek

Dobiegła końca akcja odbioru drzewek świątecznych. Zainteresowanie mieszkańców przerosło  najśmielsze oczekiwania. Akcja, podobnie jak w zeszłym roku, trwała 3 tygodnie – od 18 stycznia do 5 lutego. W tym czasie pracownicy MPO odebrali łącznie 13 542 choinki – to ponad 8-krotnie więcej niż rok wcześniej (1623 sztuki). Tak olbrzymi skok ilościowy był spowodowany zmianą w sposobie odbioru drzewek.

reklama

Do tej pory na początku każdego roku MPO Kraków w określone dni stawiało duże kontenery, do których mieszkańcy danej okolicy mogli przynosić drzewka. W tym roku uznaliśmy, że dużo wygodniejszą dla mieszkańców metodą będzie odbiór bezpośrednio sprzed domu, według harmonogramu i na podobnych zasadach jak w przypadku programu odbioru odpadów zielonych (wiosna – lato – jesień).

reklama

Według nowych zasad każda dzielnica miasta miała wyznaczone dni, w których drzewka były odbierane. W wynikającym z harmonogramu dniu odbioru (do godz. 7 rano) trzeba było wystawić choinkę przed dom, w widocznym, dostępnym z ulicy miejscu lub przy altanie obok bloku. To mniej kłopotliwy sposób pozbycia się drzewka i efekty było widać od razu. W ciągu pierwszych trzech dni zebrano więcej choinek niż przez całe trzy tygodnie rok wcześniej.

Wszystkie zebrane choinki trafiły do kompostowni odpadów zielonych w Centrum Ekologicznym Barycz i są przetwarzane na kompost, który będzie mógł być stosowany jako nawóz organiczny w przydomowych ogrodach czy na działkach.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności