Na Prądniku zatrzymano dwóch mężczyzn poszukiwanych za różnego rodzaju przestępstwa

Na Prądniku zatrzymano dwóch mężczyzn poszukiwanych za różnego rodzaju przestępstwa

Wyostrzona czujność na kryminogenne zachowania  ludzkie oraz  umiejętność szybkiego reagowania na sytuacje, w których może dojść do przestępstwa to pożądane cechy każdego policjanta.

W zeszłym tygodniu, w godzinach popołudniowych policjant z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie będący w tym dniu poza służbą, jechał swoim samochodem ulicą 29-Listopada w Krakowie. W pewnym momencie  zauważył  dwóch mężczyzn stojących na nasypie kolejowym nieopodal ulicy. Jeden z mężczyzn trzymając  w ręce portfel  wyrzucał z niego jakieś kartki czy dokumenty, które spadały na nasyp.

Cała ta sytuacja wydawała się na tyle podejrzana policjantowi, że postanowił zawrócić i obserwować zachowanie obu mężczyzn.  Po kilku minutach obserwowani  zeszli z nasypu,  skierowali się w stronę pobliskiego hipermarketu, a tam skorzystali z bankomatu i zawrócili. Funkcjonariusz cały czas ich obserwując poinformował o swoich spostrzeżeniach  dyżurnego miasta i poprosił o wsparcie. Po kilku minutach na miejscu pojawił się radiowóz i policjanci rozpoczęli legitymowanie dwóch mężczyzn. Jak się okazało, obaj byli poszukiwani przez organy ścigania. W związku z tym zostali przewiezieni  do III komisariatu Policji.

23-latek poszukiwany był do osadzenia w zakładzie karnym na 15 dni zaczyny dotyczące kradzieży mienia. Natomiast jego 24-letni kompan usłyszał 9 różnego rodzaju zarzutów –  kradzieży z 4 otwartych samochodów, 4 kradzieży z włamaniem do okolicznych piwnic i garaży oraz kradzież roweru.  Policjanci ustalili, że do tych przestępstw dochodziło od października ubr. aż do chwili obecnej. Obaj  sprawcy zostali poddani pod policyjny dozór.

W dalszym ciągu policjanci ustalają,  w jaki sposób  mężczyźni weszli w posiadanie portfela i dokumentów, które zostały wyrzucone na nasyp. 

Czytaj również:

-Grzywna dla sprzedawcy oraz utrata koncesji przez właściciela sklepu

Mężczyzna zaatakował 4-latka i wrzucił go do kosza

Alarm bombowy w Krakowie. 30-latek z Warszawy usłyszał zarzuty

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności