Na Prądniku zatrzymano dwóch mężczyzn poszukiwanych za różnego rodzaju przestępstwa

Wyostrzona czujność na kryminogenne zachowania  ludzkie oraz  umiejętność szybkiego reagowania na sytuacje, w których może dojść do przestępstwa to pożądane cechy każdego policjanta.

W zeszłym tygodniu, w godzinach popołudniowych policjant z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie będący w tym dniu poza służbą, jechał swoim samochodem ulicą 29-Listopada w Krakowie. W pewnym momencie  zauważył  dwóch mężczyzn stojących na nasypie kolejowym nieopodal ulicy. Jeden z mężczyzn trzymając  w ręce portfel  wyrzucał z niego jakieś kartki czy dokumenty, które spadały na nasyp.

Cała ta sytuacja wydawała się na tyle podejrzana policjantowi, że postanowił zawrócić i obserwować zachowanie obu mężczyzn.  Po kilku minutach obserwowani  zeszli z nasypu,  skierowali się w stronę pobliskiego hipermarketu, a tam skorzystali z bankomatu i zawrócili. Funkcjonariusz cały czas ich obserwując poinformował o swoich spostrzeżeniach  dyżurnego miasta i poprosił o wsparcie. Po kilku minutach na miejscu pojawił się radiowóz i policjanci rozpoczęli legitymowanie dwóch mężczyzn. Jak się okazało, obaj byli poszukiwani przez organy ścigania. W związku z tym zostali przewiezieni  do III komisariatu Policji.

23-latek poszukiwany był do osadzenia w zakładzie karnym na 15 dni zaczyny dotyczące kradzieży mienia. Natomiast jego 24-letni kompan usłyszał 9 różnego rodzaju zarzutów –  kradzieży z 4 otwartych samochodów, 4 kradzieży z włamaniem do okolicznych piwnic i garaży oraz kradzież roweru.  Policjanci ustalili, że do tych przestępstw dochodziło od października ubr. aż do chwili obecnej. Obaj  sprawcy zostali poddani pod policyjny dozór.

W dalszym ciągu policjanci ustalają,  w jaki sposób  mężczyźni weszli w posiadanie portfela i dokumentów, które zostały wyrzucone na nasyp. 

Czytaj również:

-Grzywna dla sprzedawcy oraz utrata koncesji przez właściciela sklepu

Mężczyzna zaatakował 4-latka i wrzucił go do kosza

Alarm bombowy w Krakowie. 30-latek z Warszawy usłyszał zarzuty

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności