Linie lotnicze Cathay Pacific zatrudnią w naszym mieście 100 pracowników

Linie lotnicze Cathay Pacific zatrudnią w naszym mieście 100 pracowników

Marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa poinformował, że Cathay Pacific Airways to kolejny zagraniczny partner, który chce inwestować w Małopolsce. „Wybór Małopolski przez taką firmę to namacalny dowód na to, że region ma silną pozycję na arenie nie tylko europejskiej, ale też światowej. Trudno się temu dziwić – w samym tylko Krakowie kształci się 200 tysięcy studentów, którzy tworzą potem wykwalifikowaną kadrę, świetnie wykształconą i biegle posługującą się językami obcymi” – zaznaczył.

Przewoźnik rozpoczął już rekrutację pracowników zajmujących się obsługą klientów. Krakowska placówka obejmie swoim zasięgiem cały świat, w tym głównie Europę i Afrykę.

Jak podkreślili przedstawiciele regionu, inwestora w procesie decyzyjnym dotyczącym lokalizacji inwestycji wspierała wyspecjalizowana instytucja zajmująca się promocją gospodarczą regionu – Centrum Business in Małopolska. Tworzą je Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, Województwo Małopolskie, Krakowski Park Technologiczny oraz Małopolskie Parki Przemysłowe.

Lidia Jesiotr, manager HR Cathay Pacific Airways podkreśliła, że tego typu wsparcie było bezcenne dla inwestora, który wkracza do nieznanego dla siebie kraju. „To inne przepisy prawa pracy, podatkowe, sytuacja gospodarcza czy polityczna. Dlatego tak ważna jest możliwość kontaktu z partnerem, który może pomóc na tym początkowym etapie” zaznaczyła.

Cathay Pacific Airways są czołowymi liniami lotniczymi Hongkongu. Obsługują loty pasażerskie i cargo pomiędzy 188 lotniskami w 51 krajach, za pomocą floty składającej się ze 146 szerokokadłubowych samolotów. Linie są współzałożycielem i członkiem sojuszu lotniczego Oneworld.

Według stowarzyszenia ASPIRE, zrzeszającego największe firmy outsourcingowe, Kraków jest krajowym liderem nowoczesnych usług dla biznesu. W sumie w międzynarodowych korporacjach działających w tej branży w stolicy Małopolski pracuje około 46 tys. osób.

Według danych tej organizacji w ciągu ostatnich sześciu lat branża IT/SSC/BPO rokrocznie odnotowuje wKrakowie blisko 20 proc. wzrost zatrudnienia. Tendencja ta powinna się utrzymać także w tym roku – na styczeń 2017 r. ASPIRE prognozuje osiągniecie poziomu prawie 55 tys. pracowników.

Wysoką pozycję Krakowa w sektorze outsourcingu potwierdzają też coroczne zestawienia „Tholons Top 100 Outsourcing Destinations”. W ostatnim rankingu ze stycznia 2016 r. stolica Małopolski utrzymała 9. miejsce wśród najatrakcyjniejszych miast na świecie dla tego typu inwestycji. Kraków zajmuje też najwyższą pozycję wśród europejskich miast.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności