Bezpieczny Maluch – bezpłatne warsztaty dla rodziców

Bezpieczny Maluch – bezpłatne warsztaty dla rodziców

Ruszyła kolejna edycja kampanii „Bezpieczny Maluch”, czyli najszerszej w Polsce akcji skierowanej do kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci. W jej ramach prowadzone są bezpłatne warsztaty, dzięki którym można dowiedzieć się wiele o zdrowym rozwoju dzieci i udzielaniu im pomocy w nagłych wypadkach. 20 lutego doświadczeni ratownicy medyczni i instruktorzy bezpieczeństwa spotkają się w Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym Ujastek przy ul. Ujastek 3 z chętnymi, którzy wcześniej zapiszą się na stronie www.bezpiecznymaluch.com.pl.

Podczas warsztatów poruszane są dodatkowo tematy dotyczące bezpiecznego wychowania niemowląt m.in. zdrowy sen niemowląt, bezpieczeństwo podczas przewożenia niemowląt i starszych dzieci w samochodzie.

Misją Kampanii jest zwiększenie świadomości dotyczącej bezpiecznego macierzyństwa oraz pomoc rodzicom w bezpiecznym i zdrowym rozwoju ich dziecka. W ramach Kampanii Bezpieczny Maluch 2016 na terenie całej Polski odbywają się warsztaty dla rodziców. Uczestnicy nauczą się, jak udzielić pierwszej pomocy kobiecie w ciąży oraz niemowlęciu, dowiedzą się jak zmniejszyć ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt oraz spotkają z ekspertem, który poprowadzi autorski warsztat “Bezpieczny transport niemowląt i małych dzieci”. W trakcie warsztatu przyszli rodzice dowiedzą się, jak wybrać bezpieczny fotelik dla swojego dziecka, jak prawidłowo go zamontować w samochodzie oraz jak zapiąć dziecko w foteliku zapewniając mu maksimum bezpieczeństwa i komfortu. Partnerzy Kampanii przygotowali dla każdego uczestnika upominki związane z bezpiecznym macierzyństwem, dodatkowo na koniec każdego spotkania odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Przyszli rodzice, którzy chcą zdobyć wiedzę przekazywaną przez doświadczonych instruktorów powinni zarejestrować się poprzez stronę internetową: www.bezpiecznymaluch.com.pl.

Tematy poruszane na warsztatach:

Temat główny – Pierwsza pomoc [60 minut]

 • Pierwsza pomoc w stanach nagłych u kobiet w ciąży

 • Pierwsza pomoc w stanach nagłych u niemowląt (bezdech, ciało obce w drogach oddechowych, utrata przytomności)

 • Unikanie zagrożeń

 • Bezpieczny sen niemowlęcia (Zespół Śmierci Łóżeczkowej – SIDS)

Temat główny – Bezpieczny Maluch i kobieta w ciąży w samochodzie [60 minut]

 • Bezpieczeństwo kobiety w ciąży w samochodzie (niebezpieczne miejsca, prawidłowa jazda w pasach, poduszki powietrzne)

 • Prawidłowy dobór fotelika do samochodu

 • Zasady bezpiecznego przewożenia dziecka w samochodzie

 • Prawidłowy montaż fotelika

Tematy towarzyszące:

 • Pielęgnacja skóry kobiet w ciąży [10 minut]

 • Nowy schemat żywienia niemowląt [10 minut]

 • Komórki macierzyste świadoma inwestycja w przyszłość [10 minut]

 • Nie karm dziecka czym popadnie [10 minut]

Dodatkowe atrakcje:

·  Konkurs z nagrodami

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności