Strefa Rodzica w Dworku Białoprądnickim

Strefa Rodzica w Dworku Białoprądnickim

W Dworku działa Strefa Rodzica – projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają ze sobą, wymieniają się doświadczeniami. W naszej Strefie czekają na nich również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty.

Przyjazna i bezpieczna przestrzeń, jaką jest „Strefa Rodzica”, wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców. Projekt ma formułę warsztatową, prowadzoną przez wykwalifikowaną grupę specjalistów z różnych dziedzin. Rodzice mają okazję do spotkań m.in. z psychologiem, pedagogiem, położną, rehabilitantką, czy dietetykiem. Strefa ma charakter aktywnej i otwartej współpracy – jest miejscem wymiany informacji i doświadczeń. Oprócz konsultacji specjalistycznych odbywają się zajęcia angażujące całe rodziny, propagując wspólne spędzanie czasu, ucząc twórczego podejścia do zabawy i sprzyjając rozwojowi umiejętności interpersonalnych.

Spotkania ze specjalistami odbywają się w środy o godz. 10.00. Do Strefy zapraszamy również w poniedziałki (10.00-13.00), by „poplotkować” w przyjaznej atmosferze z innymi rodzicami, umówić się z nimi na kawę, dać dzieciom szansę wspólnej zabawy. Spotkania mają charakter otwarty i bezpłatny.

Środa, 13 stycznia, godz. 10.00
Spotkanie z psychologiem: Noworoczne postanowienia – marzenia, plany i ich realizacja w naszym życiu – popatrzymy co sprzyja ich realizacji, a co nam w tym przeszkadza.

Prowadzenie: Monika Lipowska-Hajduk – psycholożka, trenerka rozwoju osobistego, certyfikowaną w metodzie „Birth Into Being” (stopień Advanced Facilitator). Uczennica Eleny Tonetti – Vladimirowej. Prowadzi praktykę „Szczęśliwa Mama” – www.szczesliwa-mama.pl – gdzie udziela wsparcia psychologicznego dla kobiet planujących macierzyństwo, w ciąży, przygotowuje do porodu oraz wspiera we wszelkich aspektach i wyzwaniach macierzyństwa/rodzicielstwa. W swojej pracy reprezentuje podejście holistyczne. Pracuje na wielu poziomach: psychicznym, emocjonalnym, duchowym, pracy z ciałem. Wierzy, że łączenie wszystkich aspektów funkcjonowania człowieka, daje możliwość odkrycia kim jesteśmy i życia w harmonii. Prowadzi także sesje Birth Into Being (kobiety/mężczyźni/pary).

Niedziela, 17 stycznia, godz. 16.00
Rodzinna Fabryka Pomysłów cz. 3

Jak świetnie się bawić, a przy tym twórczo pracować? Jak twórczo spędzać rodzinne chwile? Jak pobudzać ciekawość i kreatywność dziecka? Zapraszamy na ostatnie z cyklu rodzinne warsztaty, podczas których wspólnie tworzymy niepowtarzalny poradnik – od rodziców dla rodziców, od dzieci dla dzieci. 

„Rodzinna Fabryka Pomysłów” to nietypowe warsztaty. Efektem naszych zajęć będą intrygujące zagadki, zabawne wierszyki, kolorowanki-zgadywanki, rebusy, kolorowe ilustracje i przeróżne literackie niespodzianki. Chcielibyśmy, by podczas warsztatów nastąpił wielki wybuch wulkanu wyobraźni! Bo z doświadczenia wiemy jak wielka ciekawość świata tkwi w dzieciach i… dorosłych, choć czasami sami o tym zapominają. Dwa niezwykle interesujące warsztaty za nami, pora na ostatnie!

Podczas tego spotkania znajdziemy przepis na naukowe doświadczenia, przyjrzymy się naszym emocjom, a potem z wyobraźnią ruszymy przez świat – bo każdy lubi podróże małe i duże!

Miejsce: Zajazd Kościuszkowski

Poniedziałek, 18 stycznia, godz. 10.00-13.00
Strefa dla Rodzica

Czyli wasze rozmowy i zabawy przy rozgrzewającej herbacie

Środa, 20 stycznia, godz. 10.00
Warsztaty z dietetykiem

Spotkanie poprowadzi dietetyk mgr inż. Paulina Jamrozik, której pasją jest zdrowy życia. W pracy z pacjentem stawia na rzetelne, profesjonalne i holistyczne podejście. Doświadczenie w dietetyce zdobywała m.in. prowadząc międzynarodowe projekty narodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim, w Klinice Krakowskiej oraz współpracując z mistrzami polski hokeja na lodzie oraz kadrą narodową kajakarstwa slalomowego. Na co dzień prowadzi Poradnię Dietetyczną MEDIS, udziela regularnych porad eksperckich w Polskim Radiu Czwórka oraz pisze artykuły eksperckie dla Medycyny Praktycznej, główny ekspert ds. żywienia w Instytucie Medycyny Estetycznej Medestetis. 

Warsztaty te wzbogacą zarówno obecnych rodziców jak i przyszłych w niezbędną wiedzę z zakresu żywienia dzieci. Wiedza ta wykorzystana w praktyce, z pewnością pomoże zapewnić prawidłowy rozwój dzieci.

Poniedziałek, 25 stycznia, godz. 10.00-13.00
Strefa dla Rodzica

Czyli wasze rozmowy i zabawy przy rozgrzewającej herbacie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności