Parada Smoków podczas finałów Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn

Parada Smoków podczas finałów Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn

Kolorowe, gigantyczne, unoszące się w powietrzu Smoki to od 2000 roku znak firmowy Teatru Groteska, który na stałe wpisał się w tradycje Krakowa. Tym razem tańczące kilka metrów nad ziemią Smoki Groteski podgrzewać będą atmosferę przed finałowymi rozgrywkami Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016 EHF Euro 2016.

Już 31 stycznia w niedzielę od godz. 12.30 do 15.00 niezwykle atrakcyjne i widowiskowe Smoki odbywać będą powietrzny spacer wokół TAURON Areny Kraków wraz z nieodłącznym atrybutem Mistrzostw – piłką. Może nawet uda im się rozegrać mini-mecz sportowy. Parada Smoków odbędzie się w rytm samby, wykonywanej na żywo przez inspirowaną gorącym brazylijskim brzmieniem grupę perkusyjną Sorrir Por Favor. Do barwnego marszu dołączą także zaproszone przez organizatora imprezy osoby niosące flagi i inne emblematy związane z Mistrzostwami.

Pierwszy finałowy mecz zaczyna się o godz.15.00, a jego widzów można spodziewać się już od godz. 13.00. Smoki Groteski rozgrzeją serca kilkunastu tysięcy kibiców, jako że TAURON Arena Kraków mieści ponad 15 tys. osób. Dla wielbicieli piłki ręcznej występy dadzą trzy Smoki o różnym charakterze i kształcie: olbrzymi biały Smok inspirowany lokalną tradycją, zawsze obecny na podczas Wielkiej Parady Smoków Smok niebieski oraz brązowy Smok o nordyckich korzeniach. Oprócz Smoków powietrznych pojawią się także Smoki lądowe, które przechadzać będą się wśród kibiców, przytulać do dzieci i dorosłych. Smoczy występ z pewnością będzie stanowił niezapomnianą atrakcję i doskonałą rozgrzewkę przed meczem.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności