Nowe zasady oddawania drzewek świątecznych

Od 18 stycznia do 5 lutego krakowianie będą mogli bezpłatnie pozbyć się starych drzewek choinkowych. W tym roku zbiórka odbywać się będzie na nowych zasadach.

Mieszkańcy Krakowa nie będą już musieli szukać informacji o tym jak prawidłowo pozbyć się choinki. Do tej pory na początku każdego roku MPO Kraków w określone dni stawiało duże kontenery, do których mieszkańcy danej okolicy mogli przynosić drzewka. – Uznaliśmy, że dużo wygodniejszą dla mieszkańców metodą będzie odbiór bezpośrednio sprzed domu, według harmonogramu i na podobnych zasadach jak w przypadku zakończonego niedawno programu odbioru odpadów zielonych

Dlatego od 18 stycznia do 5 lutego każda dzielnica będzie miała wyznaczone dni, w których drzewka będą odbierane. W danym dniu do godz. 7 rano trzeba będzie wystawić drzewko przed dom (w widocznym, dostępnym z ulicy miejscu) lub przy altanie obok bloku.

Wszystkie zebrane choinki trafią do kompostowni odpadów zielonych w Centrum Ekologicznym Barycz i zostaną przetworzone na kompost, który będzie mógł być stosowany jako nawóz organiczny w przydomowych ogrodach czy na działkach.

W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości mieszkańcy mogą dzwonić na infolinię 801 084 084.

Harmonogram odbioru drzewek dostępny jest na stronie www.mpo.krakow.pl/harmonogramy

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności