Monster Trucki 9 kwietnia w Krakowie-impreza odwołana

IMPREZA ODWOŁANA

Ostra jazda, ryk silników i zapach spalonego paliwa – zapierające dech w piersiach pokazy kaskaderskie i podniebne akrobacje kolosalnych pojazdów już w kwietniu powrócą do Polski! Monster Trucki to zaprzeczające prawom fizyki show, na którym nie może zabraknąć żadnego miłośnika czterech kółek. W samych Stanach Zjednoczonych podziwia je blisko 700 tysięcy widzów podczas 80 show rocznie! Na niesamowity pokaz zapraszamy 9 kwietnia 2016 r. do TAURON Areny Kraków (show godz. 13:00 i 18:30; Pit Party godz. 11:00-12:30 oraz 16:30-18:00). W programie dziesiątki miażdżonych aut, zaciekła rywalizacja, ekstremalne wyścigi i zawody freestyle! Oprócz Monster Trucków motocyklowi kaskaderzy z FMX Stunt Riders zaprezentują także emocjonujące podniebne akrobacje.

Przyjdź na show wcześniej i weź udział w PIT PARTY –  poznaj kierowców i zrób sobie zdjęcie z gigantycznymi Monster Truckami! PIT PARTY to impreza poprzedzająca główne show. Każdy, kto nabędzie bilet GOLD będzie miał okazję podziwiać z bliska kultowe ciężarówki w parku maszyn. To doskonała okazja dla wszystkich fanów motoryzacji do zapoznania się z budową ogromnych pojazdów, zrobienia sobie zdjęcia przy ponad 1,5 metrowych oponach, zdobycia autografów zawodników, czy porozmawiania z mechanikami odpowiedzialnymi za ich sprawne funkcjonowanie.

Pierwszy monster truck powstał w 1974 roku – jego konstruktor Bob Chandler zbudował go na bazie  swojego pick-upa F-250 i nazwał BIGFOOT. W ciągu kilku lat auto stało się sławne w całych Stanach, a sam Chandler znalazł wielu naśladowców, którzy podobnie jak on, zajęli się konstruowaniem aut-gigantów. Od połowy lat 80. zaczęto organizować zawody i pokazy monster trucków w całej Ameryce. Dzisiejsze monster trucki różnią się zdecydowanie od swoich „przodków” – są szybsze, wytrzymalsze, a ich konstrukcja znacznie bardziej skomplikowana. Najistotniejsze jest bezpieczeństwo kierowców – pokazy należą do ryzykownych, wywrotki i kraksy zdarzają się dość często – dlatego każde auto musi być wyposażone, na wzór samochodów wyścigowych, w klatkę bezpieczeństwa chroniącą kabinę przed zmiażdżeniem. Natomiast napędzane metanolem silniki tych potężnych pojazdów, osiągające do 1,5 tysiąca koni mechanicznych mocy, umożliwiają kierowcom wykonywanie widowiskowych akrobacji, które gwarantują niesamowite wrażenia i ekstremalne emocje dla publiczności! Zawody monster trucków są w Stanach Zjednoczonych nazywane „wrestlingiem sportów motorowych”, co świadczy o ich ogromnej i niesłabnącej już od 3 dekad popularności. Mimo, że w Europie zagościły zdecydowanie później, publiczność Starego Kontynentu zdążyła już je pokochać! Koniecznie zobacz najbardziej ekscytujące wydarzenie roku! Nie możesz tego przegapić!

Więcej informacji o zawodnikach, drużynach, samochodach oraz przygotowaniach do show na www.makroconcert.pl.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności