Kolejni pedofile zatrzymani w Krakowie

Kolejni pedofile w rękach Policji. W ciągu kilkunastu ostatnich dni krakowscy policjanci zatrzymali aż czterech mężczyzn, którzy poprzez Internet umawiali się w celach seksualnych z 12-13 letnimi dziewczynkami.

Przestępstwa popełniane na szkodę dzieci, szczególnie gdy w tle jest prawdopodobieństwo wykorzystywania seksualnego budzą szczególną odrazę i potępienie społeczne. Małopolska Policja cały czas podejmuje wzmożone działania, aby ustalić i zatrzymać sprawców tych czynów a poprzez zgromadzenie solidnego materiału dowodowego rozliczyć karnie i wyeliminować z życia publicznego.

W ostatnich dniach, w samym Krakowie doszło do zatrzymania kolejnych 2 pedofilów. 

10 grudnia wieczorem, dyżurny krakowskiej  Policji otrzymał informację, że na jednej z ulic krakowskiego Podgórza ma  pojawić się 32-letni mężczyzna, który umówił się w Internecie na randkę z 13-latką.  Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci.

33-letni pedofil został namierzony w sieci przez 2 mężczyzn. Podejrzewając, z kim mają do czynienia, rozpoczęli  elektroniczną korespondencję. Nie występowali w niej jednak jako dorośli mężczyźni tylko jako ….13-latka.  Człowiek ten bardzo szybko połknął haczyk i zaczął romansować przez Internet. „13-latka ” otrzymywała od niego jego nagie zdjęcia oraz propozycje spotkania w celu konsumpcji ich znajomości.

33-latek w dalszym ciągu nie spodziewając się podstępu pojawił się na  umówionej randce na jednej z ulic starego Podgórza około godz. 20-tej. Tutaj został zatrzymany przez powiadomionych już wcześniej policjantów.

Jest to 33-letni mieszkaniec Krakowa Nowej Huty. Do badań pod kątem ujawnienia treści pedofilskich  policjanci zabezpieczyli  jego telefon, a także sprzęt komputerowy, które zostaną przesłane do laboratorium kryminalistycznego. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty  składania propozycji obcowania płciowego małoletnim ( art.200 a KK ).

Z kolei policjanci wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali w piątek 39 letniego mieszkańca Krakowa, który poprzez Internet umawiał się z 13- letnią dziewczynką i składał jej propozycję poddania się innej czynności seksualnej. Pedofil miał spotkać się z nastolatką przed szkołą do której uczęszczała – czekał tam, kiedy skończy lekcje. Nie spodziewał się, że zamiast dziewczynki na spotkanie przyjdą policjanci – mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu .

Przedstawiono mu zarzuty karne związane z uwodzeniem małoletniego poniżej 15 roku życia poprzez Internet, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.  Wobec mężczyzny zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze – oddano go pod policyjny dozór i przyjęto od niego poręczenie majątkowe

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności