Budki na książki – Forum Rehabilitacji ciąg dalszy

Budki na książki – Forum Rehabilitacji ciąg dalszy

Kolejny etap Pilotażowego Program Rehabilitacji Osiedli Ugorek i Olsza II. Jego częścią mają być projekty dotyczące poprawy jakości życia na osiedlach, w tym przede wszystkim te zaproponowane przez społeczność lokalną

reklama

Pierwsze pomysły na poprawę jakości życia na objętych programem osiedlach zostały zgłoszone w 2013 r. podczas warsztatów „Future City Game – Gra Miasto Przyszłości”. Jedną z takich idei, która następnie znalazła uznanie w oczach mieszkańców podczas plebiscytu, był pomysł na powstanie na osiedlu Olsza II małych budek na książki, funkcjonujących na zasadzie darmowych biblioteczek.

reklama

Pomysł ten rozwinął się podczas prac warsztatowych studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej. Studenci mieli za zadanie opracować koncepcję „budki na książki”. W pracach wzięło udział czternaście kilkuosobowych zespołów.

Mnogość i różnorodność propozycji będących efektem tych warsztatów spowodowały, że niezbędne stało się przeprowadzenie konsultacji społecznych z mieszkańcami osiedla, dla których ten projekt powstaje i którzy będą z niego korzystać, by wybrane zostało rozwiązanie najlepiej spełniające ich oczekiwania.

Konsultacje będą miały formę spotkania, które odbędzie się 9 grudnia 2015 r. w godzinach 17.00-19.00 w budynku Społecznego Gimnazjum nr 8 Społecznego Towarzystwa Oświatowego przy ul. Stanisława ze Skalbmierza 7.

Chcesz mieć wpływ na kształt swojego miejsca zamieszkania?

Chcesz, żeby Twoje otoczenie zmieniało się zgodnie z Twoimi oczekiwaniami?

Przyjdź i zdecyduj sam!

Informacji w tej sprawie udziela Magdalena Wiechniak – kierownik Referatu ds. rewitalizacji  Wydziału Rozwoju Miasta UMK: magdalena.wiechniak@um.krakow.pl

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności