Wesele… jak za dawnych lat! – Wygraj zaproszenia!

Wesele… jak za dawnych lat! – Wygraj zaproszenia!

„Wesele Krakowskie” będzie można zobaczyć w NCK dokładnie w 115 rocznicę ślubu Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, który zainspirował Wyspiańskiego do napisania „Wesela”. Oczywiście ta zbieżność nie jest przypadkowa. Pomyśleliśmy, że w ten sposób uczcimy kolejną rocznicę tego najbardziej słynnego polskiego wesela. Planujemy dwa razy pokazać nasz spektakl: 19 i 20 listopada. Wesele Rydla i Mikołajczykówny odbyło się w Bronowicach a nasze Wesele… obędzie się w miejscu gdzie sto lat temu znajdowały się wioski: Mogiła, Czyżyny, Pleszów.

WESELE KRAKOWSKIE – Inscenizacja w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA  
przygotowana na podstawie opisów Oskara Kolberga.

19, 20 listopada (czwartek, piątek), g. 19.30, scena NCK

Obrzędy ludowe towarzyszą ludziom od zawsze. Są nieodłącznymi czynnościami i praktykami w zakresie uroczystości zbiorowych – tak religijnych, jak i świeckich. Spotyka się je na całym świecie, w każdej grupie społecznej i etnicznej. Obrzędy są składnikiem kultury ludzkiej i tradycji, są również istotnym elementem dziedzictwa kulturowego. Ich poznawanie i podtrzymywanie stanowi istotny element utrzymania tożsamości regionalnej i narodowej oraz wpływa pozytywnie na utrzymanie więzi międzypokoleniowych.

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na inscenizację Wesela Krakowskiego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA, która przeniesie widzów do początku XX wieku. Nie zabraknie typowych obrzędów towarzyszących weselu. Widzowie będą poznawać poszczególne etapy zabawy weselnej dzięki opracowanym przyśpiewkom i tańcom. Ponad 100 wykonawców, piękne, autentyczne, regionalne stroje, ujmująca scenografia oraz tradycyjna muzyka krakowska.

Bilety i informacje:

Biuro Organizacji Widowni NCK

tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
Kasa – tel. 12 644 02 66 wew.

Konkus zakończony.

Zaproszenia trafiają do:

Konrad S, Tomasz K, Michał R

Gratulujemy

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności