Na Prądniku Białym zlikwidowano nielegalnie działający salon gier, który znajdował się w garażu

Na Prądniku Białym zlikwidowano nielegalnie działający salon gier, który znajdował się w garażu

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji III w Krakowie ustalili, że w jednym z garaży na terenie dzielnicy Prądnik Biały, znajduje się nielegalnie działający punkt z automatami do gier. Wspólnie z pracownikami Urzędu Celnego funkcjonariusze dotarli do tego miejsca, by zlikwidować ni…elegalny proceder i skonfiskować urządzenia bezprawnie zainstalowane i wykorzystywane do zarobku.

Jak się okazało, garaż został całkowicie zaadaptowany na potrzeby hazardu – wewnątrz znajdowały się tylko automaty i krzesełka dla graczy. Chętnych do gry w osiedlowym „kasynie” nie brakowało, choć – jak ustalili policjanci – wstęp był możliwy tylko dla osób „wtajemniczonych”, z polecenia znajomych. W trakcie prowadzonej kontroli policjanci i celnicy zastali grające „na maszynach” osoby oraz kobietę zajmującą się obsługą urządzeń.

Wykonane na miejscu czynności potwierdziły, że maszyny do gier użytkowane były nielegalnie. Wszystkie urządzenia zostały zabezpieczone przez urzędników.

Śledczy oszacują straty, jakie w związku z nielegalną działalnością „garażowego salonu” poniósł Skarb Państwa. Osobom, które urządzały gry hazardowe wbrew przepisom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności