Listopad może być pogodny! Zapraszamy do NCK

Listopad może być pogodny!

Nowohuckie Centrum Kultury ma skuteczny przepis na rozpędzenie ponurej, listopadowej atmosfery. Wymieszaj kabaretowo-pantomimiczny spektakl z teatralną komedią w gwiazdorskiej obsadzie i dopraw ją do smaku recitalem popularnej i lubianej aktorki. Efekt gwarantowany!

„Mowa ciała” – IRENEUSZ KROSNY

6 listopada (piątek), g. 19.00, sala teatralna

Mowa Ciała to najnowszy i zdecydowanie najbardziej oryginalny program w dorobku Ireneusza Krosnego. Spektakl składa się z dwóch zupełnie odmiennych części. Oprócz, jak zwykle, gwarantowanej zabawy za sprawą nowych scenek pantomimicznych, mamy również okazję poznać tajniki warsztatu mima – jak to się dzieje, że ktoś chodzi w miejscu, dlaczego widzimy przedmioty, których tak naprawdę nie ma, itd. Poza tym możemy się sporo dowiedzieć o tym, co mówią nasze własne ciała w codziennym życiu (a nawet jak pozytywnie wpłynąć przez ciało na własne samopoczucie).

bilety: 50 zł

„Atramentowa” – recital Stanisławy Celińskiej

22 listopada (niedziela), g. 19.00, sala teatralna

Atramentowa to tytuł najnowszej płyty Stanisławy Celińskiej. Aktorka odgrywa swoją kolejną wspaniałą rolę – pieśniarki, która wie o czym śpiewa i jak przyciągnąć słuchacza, wykorzystując pełną paletę barw i emocji. Na program koncertu składają się utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz, Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski.

Artystce towarzyszą wybitni muzycy młodego pokolenia z Polski i Ukrainy.

bilety: 85/70 zł

„Dwie morgi utrapienia” – spektakl teatralny

29 listopada (niedziela), g. 17.00, 20.00, sala teatralna

Marian Kosela – główny bohater spektaklu – to samotny mężczyzna, gospodarzy na dwóch morgach gruntu, położonych w samym centrum wielkiego miasta. Dziwnym trafem to małe gospodarstwo ocalało przed wywłaszczeniem. Teraz, w czasach kapitalizmu i wolnego rynku, na ten smakowity kawałek ziemi, ostrzą sobie zęby poważni inwestorzy z wielkimi pieniędzmi, ale Kosela ani myśli go sprzedać. I choć syn i córka mocno na niego naciskają, gospodarz pozostaje twardy jak skała. Ziemi sprzedać nie planuje. Planuje natomiast załatwić z nimi poważne rodzinne interesy, ma swój plan i – jak się okaże – przechytrzy wszystkich. Sztuka miała swoją premierę w Teatrze Kwadrat, w 1997 roku. Na jej podstawie powstał film „Zróbmy sobie wnuka”, do którego Rębacz pisał scenariusz.

bilety: 80 zł

Informacje i zamówienia:

Biuro Organizacji Widowni, tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
Kasa – tel. 12 644 02 66 wew. 56

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności