Listopad może być pogodny! Zapraszamy do NCK

Listopad może być pogodny! Zapraszamy do NCK

Listopad może być pogodny!

Nowohuckie Centrum Kultury ma skuteczny przepis na rozpędzenie ponurej, listopadowej atmosfery. Wymieszaj kabaretowo-pantomimiczny spektakl z teatralną komedią w gwiazdorskiej obsadzie i dopraw ją do smaku recitalem popularnej i lubianej aktorki. Efekt gwarantowany!

„Mowa ciała” – IRENEUSZ KROSNY

6 listopada (piątek), g. 19.00, sala teatralna

Mowa Ciała to najnowszy i zdecydowanie najbardziej oryginalny program w dorobku Ireneusza Krosnego. Spektakl składa się z dwóch zupełnie odmiennych części. Oprócz, jak zwykle, gwarantowanej zabawy za sprawą nowych scenek pantomimicznych, mamy również okazję poznać tajniki warsztatu mima – jak to się dzieje, że ktoś chodzi w miejscu, dlaczego widzimy przedmioty, których tak naprawdę nie ma, itd. Poza tym możemy się sporo dowiedzieć o tym, co mówią nasze własne ciała w codziennym życiu (a nawet jak pozytywnie wpłynąć przez ciało na własne samopoczucie).

bilety: 50 zł

„Atramentowa” – recital Stanisławy Celińskiej

22 listopada (niedziela), g. 19.00, sala teatralna

Atramentowa to tytuł najnowszej płyty Stanisławy Celińskiej. Aktorka odgrywa swoją kolejną wspaniałą rolę – pieśniarki, która wie o czym śpiewa i jak przyciągnąć słuchacza, wykorzystując pełną paletę barw i emocji. Na program koncertu składają się utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz, Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski.

Artystce towarzyszą wybitni muzycy młodego pokolenia z Polski i Ukrainy.

bilety: 85/70 zł

„Dwie morgi utrapienia” – spektakl teatralny

29 listopada (niedziela), g. 17.00, 20.00, sala teatralna

Marian Kosela – główny bohater spektaklu – to samotny mężczyzna, gospodarzy na dwóch morgach gruntu, położonych w samym centrum wielkiego miasta. Dziwnym trafem to małe gospodarstwo ocalało przed wywłaszczeniem. Teraz, w czasach kapitalizmu i wolnego rynku, na ten smakowity kawałek ziemi, ostrzą sobie zęby poważni inwestorzy z wielkimi pieniędzmi, ale Kosela ani myśli go sprzedać. I choć syn i córka mocno na niego naciskają, gospodarz pozostaje twardy jak skała. Ziemi sprzedać nie planuje. Planuje natomiast załatwić z nimi poważne rodzinne interesy, ma swój plan i – jak się okaże – przechytrzy wszystkich. Sztuka miała swoją premierę w Teatrze Kwadrat, w 1997 roku. Na jej podstawie powstał film „Zróbmy sobie wnuka”, do którego Rębacz pisał scenariusz.

bilety: 80 zł

Informacje i zamówienia:

Biuro Organizacji Widowni, tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
Kasa – tel. 12 644 02 66 wew. 56

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności