Białoprądnickie Centrum Organizacji Pozarządowych.

Białoprądnickie Centrum Organizacji Pozarządowych.

17 listopada w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki przy ul. Papierniczej 2 rozpoczęło działalność Białoprądnickie Centrum Organizacji Pozarządowych. To komfortowe, nowocześnie wyposażone miejsce do kreatywnej pracy dla podmiotów z branży NGO, w szczególności dla organizacji działających na obszarze dzielnicy IV – Prądnik Biały. W uroczystym otwarciu Centrum wziął udział Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Andrzej Kulig.

reklama

Intencją pomysłodawców Białoprądnickiego Centrum Organizacji Pozarządowych jest udostępnienie podmiotom z branży NGO przyjaznej przestrzeni, gdzie w komfortowych warunkach będą mogły realizować projekty na rzecz lokalnej społeczności. Miejsce ma stać się inkubatorem innowacyjnych, pragmatycznych rozwiązań w mieście, a także forum spotkań i wymiany myśli z mieszkańcami. Będzie narzędziem integracji oraz aktywizacji społecznej. 

reklama

– Organizacje pozarządowe są motorem rozwoju miasta, a także siłą napędową wielu cennych inicjatyw i zmian. Dostrzegamy drzemiący w nich potencjał, dlatego udostępniamy przestrzeń, gdzie w komfortowych warunkach będą mogły kiełkować dobre pomysły. Zapewniam, że Papiernicza 2 to dobry, przyjazny adres dla trzeciego sektora – mówi Renata Lisowska – Dyrektor Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. 

Dyrektor Lisowska zapewnia, że Dworek będzie służył nie tylko lokalem i niezbędnym wyposażeniem ale też doświadczeniem. Od dawna bowiem białoprądnicka instytucja kultury stawia na współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Dzięki partnerskim relacjom z podmiotami z branży NGO  udało się zrealizować wiele projektów jak np. Biznes Mama, warsztaty i spektakle Teatru Figur czy rozpoczynające się niedługo warsztaty Design Thinking pod hasłem „Zaprojektuj kulturę” oraz konkurs pn. ”Tolerancja na warsztat”. 

Inicjatorami projektu są  Zarząd i Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały oraz Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności