Bezpłatne szkolenie dla osób chorujących na cukrzycę oraz ich rodzin

Urząd Miasta Krakowa oraz Akademia Edukacji Diabetologicznej Firmy ABBOTT zaprasza mieszkańców Krakowa do udziału w bezpłatnym szkoleniu, które skierowane jest do osób chorujących na cukrzycę oraz ich rodzin. Szkolenie nt. „Z cukrzycą na TY – jak dobrze i skutecznie kontrolować cukrzycę?” odbędzie się 26 listopada o godz. 12.00 w Sali Lea i Kupieckiej, plac Wszystkich Świętych 3-4.

Organizatorami szkolenia są Biuro ds. Ochrony Zdrowia UMK oraz Akademia Edukacji Diabetologicznej Firmy ABBOTT. Szkolenie dla pacjentów poprowadzi pielęgniarka Oddziałowa Elżbieta Fik, edukatorka diabetologiczna, która pracuje w Szpitalu im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Akademia Edukacji Diabetologicznej Firmy ABBOTT jest pionierem w dziedzinie edukacji, zarówno pacjentów jak i personelu medycznego. Akademia stworzona przez specjalistów i autorytety w dziedzinie diabetologii, jest odpowiedzią na potrzeby edukacyjne wszystkich stron uczestniczących w procesie leczenia cukrzycy. Obejmuje też wszystkie istotne zagadnienia związane z chorobą. Wieloletnie doświadczenie we współpracy z lekarzami, pielęgniarkami oraz pacjentami chorymi na cukrzycę, zaowocowało wzrostem świadomości pacjentów, co w sposób wymierny przyczyniło się do poprawy jakości życia pacjenta oraz obniżenia kosztów związanych z leczeniem powikłań wynikających z choroby. Prowadzona edukacja nie tylko wpływa na polepszenie jakości życia pacjenta i jego bliskich, ale także przyczynia się do poprawy komunikacji oraz współpracy pomiędzy zespołem diabetologicznym a leczonym pacjentem. Pozwala to pacjentowi w sposób świadomy uczestniczyć w procesie leczenia, a lekarzowi osiągać cele terapeutyczne. Mając na uwadze, że cukrzyca jest uznawana za chorobę cywilizacyjną, a ilość zachorować nadal rośnie, wypracowano formę edukacji dostępnej dla wszystkich, którzy tej edukacji potrzebują. 
 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności