Bezpłatne szkolenie dla osób chorujących na cukrzycę oraz ich rodzin

Bezpłatne szkolenie dla osób chorujących na cukrzycę oraz ich rodzin

Urząd Miasta Krakowa oraz Akademia Edukacji Diabetologicznej Firmy ABBOTT zaprasza mieszkańców Krakowa do udziału w bezpłatnym szkoleniu, które skierowane jest do osób chorujących na cukrzycę oraz ich rodzin. Szkolenie nt. „Z cukrzycą na TY – jak dobrze i skutecznie kontrolować cukrzycę?” odbędzie się 26 listopada o godz. 12.00 w Sali Lea i Kupieckiej, plac Wszystkich Świętych 3-4.

Organizatorami szkolenia są Biuro ds. Ochrony Zdrowia UMK oraz Akademia Edukacji Diabetologicznej Firmy ABBOTT. Szkolenie dla pacjentów poprowadzi pielęgniarka Oddziałowa Elżbieta Fik, edukatorka diabetologiczna, która pracuje w Szpitalu im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Akademia Edukacji Diabetologicznej Firmy ABBOTT jest pionierem w dziedzinie edukacji, zarówno pacjentów jak i personelu medycznego. Akademia stworzona przez specjalistów i autorytety w dziedzinie diabetologii, jest odpowiedzią na potrzeby edukacyjne wszystkich stron uczestniczących w procesie leczenia cukrzycy. Obejmuje też wszystkie istotne zagadnienia związane z chorobą. Wieloletnie doświadczenie we współpracy z lekarzami, pielęgniarkami oraz pacjentami chorymi na cukrzycę, zaowocowało wzrostem świadomości pacjentów, co w sposób wymierny przyczyniło się do poprawy jakości życia pacjenta oraz obniżenia kosztów związanych z leczeniem powikłań wynikających z choroby. Prowadzona edukacja nie tylko wpływa na polepszenie jakości życia pacjenta i jego bliskich, ale także przyczynia się do poprawy komunikacji oraz współpracy pomiędzy zespołem diabetologicznym a leczonym pacjentem. Pozwala to pacjentowi w sposób świadomy uczestniczyć w procesie leczenia, a lekarzowi osiągać cele terapeutyczne. Mając na uwadze, że cukrzyca jest uznawana za chorobę cywilizacyjną, a ilość zachorować nadal rośnie, wypracowano formę edukacji dostępnej dla wszystkich, którzy tej edukacji potrzebują. 
 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności