Akademia Barbakusa – Bezpieczni na drodze

Akademia Barbakusa – Bezpieczni na drodze

Zapraszamy przedszkolaków oraz uczniów klas I – III szkół podstawowych na kolejne spotkanie w ramach Akademii Barbakusa. Podczas wspaniałej zabawy pod okiem Straży Miejskiej i Smoka Barbakusa najmłodsi poznają zasady bezpieczeństwa niezbędne w codziennym życiu. Zajęcia odbędą się 21 listopada o godz. 10.00 w Zajeździe Kościuszkowskim. Liczba miejsc ograniczona.

reklama

17 października ruszyła „Akademia Barbakusa” –  cykl edukacyjnych zajęć, podczas których dzieci uczą się m.in. jak unikać zagrożeń na ulicy i w sieci, jak pokonywać bezpiecznie drogę do szkoły, dlaczego i jak nosić odblaski oraz jak zachowywać się w kontaktach z psem, by uniknąć przykrych niespodzianek. Pomocą naukową są atrakcyjne książeczki, kolorowanki, naklejki odblaskowe, zawieszki i smycze. Zajęcia prowadzą funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

reklama

Najbliższe spotkanie – 21 listopada w  godz. 10.00 – 12.00 – przybliży dzieciom zasady poruszania się w ruchu drogowym. Pomocą naukową będzie autochodzik. Część warsztatowa pozwoli najmłodszym przećwiczyć zdobytą wiedzę.  

Warsztaty odbywają się raz w miesiącu, do czerwca przyszłego roku. Zajęcia są częścią obchodów XXV – lecia Straży Miejskiej.  

ZGŁOSZENIA: akademia.barbakusa@strazmiejska.krakow.pl 

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

DODATKOWE INFORMACJE: tel. 12 68 82 117

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności