Rusza Akademia Barbakusa w Dworku Białoprądnickim!

W sobotę 17 października w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki rusza organizowany przez Straż Miejską cykl edukacyjnych spotkań dla dzieci pod nazwą Akademia Barbakusa. W czasie warsztatów najmłodsi poznają zasady bezpieczeństwa niezbędne w codziennym życiu. Wszystko to połączone ze wspaniałą zabawą i zdobywaniem odznaki Straży Miejskiej. Na przygodę ze Smokiem Barbakusem zapraszamy przedszkolaków oraz uczniów z klas I – III  szkół podstawowych. Początek o godz. 10.00 w Zajeździe Kościuszkowskim.

Podczas sobotnich spotkań  dzieci dowiedzą się m.in. jak unikać zagrożeń na ulicy i w sieci, jak pokonywać bezpiecznie drogę do szkoły, dlaczego i jak nosić odblaski oraz jak zachowywać się w kontaktach z psem, by uniknąć przykrych niespodzianek. Pomocą naukową będą atrakcyjne książeczki, kolorowanki, naklejki odblaskowe, zawieszki i smycze. Zajęcia poprowadzą funkcjonariusze z referatu profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

Pierwsze spotkanie przybliży dzieciom rolę Straży Miejskiej, a także umożliwi poznanie zasad bezpiecznego poruszania się po mieście. Część warsztatowa w konwencji zabawy pozwoli najmłodszym przećwiczyć zdobytą wiedzę w praktyce. 

Warsztaty będą odbywać się raz w miesiącu, do czerwca przyszłego roku. Zajęcia są częścią obchodów XXV – lecia Straży Miejskiej. 

UWAGA!!! Zgłoszenia na pierwsze zajęcia Akademii Straży Miejskiej tj.17 października w godz. 10.00 – 12.00, należy przesyłać na adres:

akademia.barbakusa@strazmiejska.krakow.pl

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji: tel. 12 68 82 117

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności