Karkowscy policjanci zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego

Podejrzany przyznał, że chciał, aby policjanci go zatrzymali, bo zimę zamierza spędzić w areszcie śledczym

Do niecodziennego zdarzenia doszło w dniu dzisiejszym w Krakowie.

Około godziny 10.50 na telefon alarmowy 997 zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że na dworcu PKS w Krakowie zostanie podłożona bomba. Policjanci bardzo szybko ustalili, z którego telefonu dzwonił zgłaszający. Funkcjonariusze bezzwłocznie udali się na miejsce i zatrzymali będącego jeszcze w pobliżu budki telefonicznej 34-letniego mężczyznę, który przyznał się, że jest sprawcą fałszywego alarmu bombowego. 

Mężczyzna pytany o powody dla których wykonał telefon na Policję i przekazał informacje o bombie przyznał, że zrobił to bo…chciał spędzić zimę w areszcie.
34-latek nie posiada stałego adresu zamieszkania, dlatego też trudne warunki pogodowe postanowił „przeczekać” za kratkami. Mężczyzna jest znany Policji- kilkakrotnie wykonał już na numery alarmowe telefony- w których przekazywał nieprawdziwe informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych w miejscach użyteczności publicznej. Za swoje postępowanie 34-latek odpowie karnie z art. 224 a KK, jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 8.

Mimo, że zawiadomienie złożone przez mężczyznę okazało się fałszywe specjalna grupa minersko-pirotechniczna z Komendy Miejskiej Policji oraz przewodnik z psem sprawdzili teren PKS w Krakowie. Decyzją dyrekcji dworca ewakuowanych zostało około 250 osób, które przebywały na dworcu. Funkcjonariusze nie ujawnili żadnego ładunku wybuchowego.

Przypominamy, że wszelkie przypadki zgłaszania fałszywych informacji o podłożonych ładunkach wybuchowych będą surowo karane. Pamiętajmy, że każde sprawdzenie minersko-pirotechniczne generuje znaczne koszty, które ponosimy wszyscy jako obywatele. Ponadto służby porządkowe zaangażowane do sprawdzania i ewakuacji obiektów, w których maja znajdować się domniemane ładunki wybuchowe, nie mogą nieść pomocy osobom, które w tym czasie naprawdę jej potrzebują. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności