Wielki Turniej Gier Planszowych

Bitwa potworów w Tokio, zakupy w średniowiecznym miasteczku, bezpardonowa walka o zyski, a może sprawdzenie sprytu i refleksu w wyścigu z …jeżem? To tylko kilka możliwości, jakie czekają na miłośników gier planszowych podczas Turnieju Gier Planszowych w Galerii Bronowice, 26 i 27 września. Każdy znajdzie tu moc atrakcji, a na najlepszych czekają nagrody.

Ostatni weekend września w Galerii Bronowice powinien stać się obowiązkową pozycją w grafiku dla tych wszystkich, którzy lubią grać w planszówki, albo też zamierzają dopiero rozpocząć tę fascynującą przygodę. W sobotę i niedzielę, jednocześnie na 30 różnych stołach, toczyć się będą zmagania quizowe, logiczne, rodzinne, ekonomiczne i strategiczne.

Najmłodsi będą mogli zmierzyć się w kultowych grach takich jak Dobble, Smashup, Pędzące Jeże i wielu innych. Starsi porywalizują z wiedzą i sprytem przeciwników w Carcassonne, 7 Cudów Świata, Potwory w Tokio, Szmal, Scrabble, Astro Jam, Prawo Dżungli lub Splendor. To także okazja do przetestowania swojego refleksu w czasie gry w Halli-Gali i Speed Cups – wszystkie gry zostały dobrane przez specjalistów i znawców planszowych nowinek, co jest gwarancją, iż o nudzie na pewno nie będzie mowy!

Część rozgrywek będzie miała charakter turniejowy – zawody zostaną przeprowadzone jednokrotnie dla każdej z gier przez cały okres trwania planszowych zmagań. To oznacza 20 gier turniejowych, w których na wszystkich zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy. W turnieju mogą wziąć udział zarówno początkujący, jak i zaawansowanie gracze. Nad przebiegiem całej rywalizacji będą czuwali mistrzowie gier, tłumaczący zasady i udzielający uczestnikom fachowych porad.

Ale to nie wszystko… Dodatkowo w strefie relaksu zostanie stworzony kącik dla najmłodszych z wielkoformatową grą Imagilandią. Na ogromnej planszy wielkości 30 m2, dzieci, tworząc bajkową historię wróżek i elfów, same staną się bohaterami gry i będą pokonywać kolejne wyzwania. Ponadto obok strefy rozgrywek znajdą się stanowiska pokazowe z najnowszymi grami i kolekcjami. To tutaj po raz pierwszy wszyscy fani gier planszowych zobaczą premierowy pokaz nowej gry – Bitwa o Tortugę!

Turniej Gier Planszowych odbędzie się w dniach 26-27 września, w godzinach 11:00-18:00 w Galerii Bronowice w Krakowie. Wstęp jest bezpłatny, a udział w turnieju nie wymaga wcześniejszych zapisów.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności