Spektaklami jesień się zaczyna w NCK

Spektaklami jesień się zaczyna…

Za nami weekend dni otwartych NCK – dziękujemy wszystkim tym, którzy odwiedzili nas w te ważne dla nas dni.

Przed nami intensywny sezon kulturalny. Na początek proponujemy teatralną komedię, jednoosobowy kabaret i aktorski recital. Zapraszamy jak zwykle… niezwykle serdecznie J

SZCZAW  – spektakl komediowy

Teatr Otwarty – Warszawa

9 października (piątek), godz. 1900, sala teatralna

„Szczaw” to kameralna komedia węgierskiego dramaturga, Zoltana Egeressy. Akcja rozgrywa się w środowisku sędziów piłkarskich. Bohaterami opowieści jest trzech arbitrów: jeden główny i dwóch liniowych. Panowie mają poprowadzić ważny ligowy mecz, który będzie oceniany przez obserwatora z FIFA. To od niego zależy przyszłość i kariera głównego arbitra. Jeśli będzie dobrze sędziował, czeka go międzynarodowa kariera, może nawet sędziowanie na mistrzostwach świata. Główny arbiter potrzebuje do tego tylko dobrej współpracy z dwoma sędziami liniowymi… i tu jest problem! Obydwaj liniowi mają  z nim „na pieńku”

i postanawiają się zemścić.

adaptacja i reżyseria: Radosław Dunaszewski
występują: Łukasz Konopka, Waldemar Błaszczyk, Waldemar Obłoza

Ireneusz Krosny – MOWA CIAŁA

6 listopada (piątek), godz. 1900, sala teatralna

„Mowa ciała” to najnowsza i zdecydowanie najbardziej oryginalna premiera w dorobku Ireneusza Krosnego. Program składa się z dwóch zupełnie odmiennych części. Oprócz, jak zwykle, gwarantowanej zabawy za sprawą zupełnie nowych scenek pantomimicznych, mamy również okazję poznać różne tajniki mima – jak to się dzieje, że ktoś chodzi w miejscu, dlaczego widzimy przedmioty, których tak naprawdę nie ma, itd.

Stanisława Celińska – ATRAMENTOWA – recital

22 listopada (niedziela), godz. 1900, sala teatralna

„Atramentowa” to tytuł najnowszej płyty Stanisławy Celińskiej. Aktorka odgrywa swoją kolejną wspaniałą rolę – pieśniarki, która wie o czym śpiewa i wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełną paletę barw i emocji.

Na program recitalu składają się utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz, Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski.

Artystce na scenie towarzyszą wybitni muzycy młodego pokolenia z Polski i Ukrainy.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności