Małopolska Noc Naukowców

25 września każdy z Was może poczuć się jak prawdziwy naukowiec! To wszystko za sprawą kolejnej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. Pod osłoną nocy wyjdą ze swoich pracowni i laboratoriów wszyscy naukowcy, by rozbudzić Waszą ciekawość licznymi eksperymentami, pokazami i wykładami, z różnych dziedzin nauki Emotikon smile

Rozpal w sobie iskrę naukowca i stwórz z nami nowe oblicze nauki!

Małopolska Noc Naukowców już na stałe wpisała się w kalendarz małopolskich imprez naukowych, ciesząc się rosnącą z roku na rok popularnością wśród uczestników i stając się jedną z największych Nocy w Europie.

Główną ideą wydarzenia jest popularyzacja nauki wśród mieszkańców Małopolski, przybliżenie dzieciom i młodzieży zawodu naukowca oraz zachęcenie do wyboru kariery naukowej. Poprzez zabawę, przystępny i zrozumiały dla każdego sposób, chcemy pokazać, że nauka to wszystko co nas otacza, a naukowcy w swoichlaboratoriach codziennie pracują nad tym, aby nasze życie było lepsze, łatwiejsze i bardziej nowoczesne. Małopolską Noc Naukowców cechuje niecodzienne podejście do spraw nauki, efektowne eksperymenty i pokazy, spotkania z wybitnymi naukowcami.

Na uczestników czeka ponad 1 000 różnych aktywności, a wśród nich około 350 warsztatów, około 290 pokazów i demonstracji, 150 wykładów, zwiedzanie blisko 60 laboratoriów niedostępnych na co dzień, około 50 wystaw, ok. 40 konkursów i quizów, a dla najmłodszych ok. 90 gier i zabaw z naukowcami, widowiska i spektakle, liczne spotkania i dyskusje z naukowcami.

Dla tych, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w wydarzeniu, dostępna będzie relacja na żywo z wybranych miejsc ==> Oglądaj na żywo

Pełny program dostępny tutaj

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności