Małopolscy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o pedofilię

Małopolscy policjanci skutecznie eliminują z przestrzeni życia społecznego osoby podejrzane o molestowanie małoletnich. W ostatnim czasie zebrano dowody pozwalające na zatrzymanie i przedstawienie zarzutów dwóm mężczyznom.

Jeden z podejrzanych został zatrzymany na terenie Krakowa. 37-latek, który na jednym z krakowskich osiedli (ze względu na dobro pokrzywdzonego nie podajemy nazwy osiedla) zaczął pojawiać się nieopodal miejsca spotkań grupy chłopców. Jak sam przyznał, jeden z nich, 11-latek, wpadł mu w oko.

Mężczyzna podstępem zdobył do dziecka numer telefonu i zaczął wysyłać mu SMSy z propozycjami. Kilka dni temu mężczyzna podszedł do malca i zaczął go dotykać. 

Powiadomieni przez rodziców dziecka policjanci podjęli intensywne czynności mające na celu ustalenie sprawcy. Bardzo szybko udało się wytypować podejrzanego i zatrzymali 37-latka. Został mu przedstawiony zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec małoletniego poniżej 15 roku życia. ( art.200 KK )

Drugą osobą zatrzymaną jest 50-latek z powiatu nowotarskiego. Mężczyzna zamieścił na jednym z portali internetowych dwuznaczny anons.

Policjanci wykazali się czujnością i bacznie przyglądali się działaniom mężczyzny w sieci. Dzięki ich intensywnej pracy, bardzo szybko udało się ustalić autora niemoralnych propozycji.Policjanci zatrzymali tego jak się okazało, 50- latka z powiatu nowotarskiego, na gorącym uczynku, w miejscu, gdzie umówił się z nieletnią.

W toku prowadzonych czynności policjanci ustali, że mężczyzna nawiązał kontakt z małoletnią osobą. Przez kilka dni korespondował z nią a następnie jak to zwykle bywa w tego typu przypadkach zaproponował spotkanie i pieniądze za kontakt seksualny. Czuł się do tego stopnia bezkarny, że nawet wynajął pokój w motelu. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności