Kundel bury i kocury

Kundel bury i kocury

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt Magda Hejda, Centrum Kultury Dworek Białoprądncki  i wolontariusze zapraszają ludzi dobrej woli gotowych przygarnąć psa lub kota oraz  wszystkich, którzy kochają towarzystwo czworonogów. Zapraszamy w niedzielę (4 października). Startujemy o 14:00. Bezdomne psy i koty czekają – Przyjdź! Przygarnij!  Pokochaj!

Pomysłodawczynią akcji jest gimnazjalistka Julia Słobodzian. Julia poprosiła swoich znajomych ze szkoły muzycznej, żeby dali koncert na rzecz bezdomnych psów i kotów i od tego się wszystko zaczęło…

Gośćmi spotkania będą: 
Fundacja „Człowiek dla Zwierząt”
Krakowska Fundacja „Stawiamy na Łapy”
Fundacja „Skrzydlaty Pies” 
Fundacja „Czarna Owca Pana Kota”
Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami 

Każda z organizacji będzie miała stoisko z materiałami informacyjnymi, gadżetami  i możliwość zaprezentowania czworonożnych podopiecznych czekających na dom. 

PROGRAM

godz. 14- 17 :
– prezentacja psów i kotów do adopcji / każdy zwierzak dostaje wyprawkę od KARUSEK.COM.PL/
–  warsztaty  budowy domków dla kotów – prowadzi Tomasz Argasiński z Fundacji” Czarna Owca Pana Kota”- zapraszamy dorosłych i dzieci. Na budowę jednego domku trzeba zarezerwować dwie i pół do trzech godziny. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału w warsztatach drogą mailową: tomek@czarnaowca.org 
– warsztaty plastyczne dla dzieci – prowadzi Marta Korycka / na uczestników czekają nagrody – książki przekazane przez SIW Znak/

SPOTKANIA Z PSAMI I O PSACH:

14.15 – Katarzyna Grzegorczyk behawiorystka z Fundacji „Skrzydlaty Pies”  – wyjaśni jak   rozpoznać sygnały uspokajające u psów.   
14.40 – Katarzyna Harmata z Akademii Dobrych Manier „Biały Pies”, autorka książki „Radość na czterech łapach”- doradzi rodzicom jak stworzyć dobrą relację dziecko – pies. Opowie o potrzebach psa i o grupie zapaleńców – amatorów, których psy  szukają zagubionych zwierząt.  Jak to robią, czy są skuteczni, kiedy tropienie ma sens? 
15.40 – Małopolska Cywilna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza  –   wolontariusze i genialne psie nosy w poszukiwaniu zaginionych ludzi.  Pomagają bezinteresownie. Ich psy szukają zagubionych ludzi i tych, którzy zostali uwięzieni w ruinach zawalonych budynków. Grupa oficjalnie działa od początku 2014r., choć wolontariusze mają znacznie dłuższy staż w pomaganiu zagubionym. W czasie spotkania zaprezentują psy, opowiedzą o ich pracy i sukcesach.
16.20 – Jacek Piotrowski, Kamila Przygoda i suczka Dafi  – Fundacja „Bez Przeszkód”  – uwaga pies asystujący  pracuje!  Jacek i Kamila stracili wzrok, ale nie apetyt na życie. W czasie spotkania opowiedzą jak bardzo zmieniła się  ich codzienność, kiedy w ich domu pojawiły się psy asystujące, dlaczego praca psa asystującego osoby niewidomej jest bardzo wyczerpująca? Jak zachować się w obecności psa asystującego?
16.40 – Małgorzata Niziołek –Warzecha, lekarz weterynarii – sterylizacja psów i kotów –   fakty i  mity
17.00 – aukcja obrazów i różności
17.30 – poezja i muzyka:

Franciszek Jan Klimek czyta swoje wiersze o kotach i psach.
Jeśli kochacie czworonogi, a nie znacie poezji Franciszka J. Klimka -przybywajcie! Jeśli znacie tym bardziej przybywajcie! Gwarantujemy solidną porcję śmiechu i wzruszeń. Autor wierszy to wnikliwy obserwator kociego świata, od dziecka  zakochany w kotach /ze wzajemnością/.

Koncert w wykonaniu absolwentów  Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie:
Bianka Strzebońska – fortepian
Agnieszka Masior – flet
Anastazja Krewniak i Jakub Bitek – skrzypce i śpiew
Aleksandra Wilk – harfa

W czasie imprezy zbieramy karmę dla bezdomnych psów i kotów!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności